Jak naprawić zapalniczka

Nawet niepalący właściciele samochodów korzystają z gniazdka zapalniczki samochodowej. Z jego pomocą można łatwo naładować martwych baterii telefonu. Jednak zapalniczka często się psuje. Jechać do serwisu z tego powodu niewskazane, bo można samodzielnie pozbyć się tej usterki.

Jak naprawić zapalniczka

Trzeba

  • – rękawice bawełniane;
  • – wkrętaki;
  • – pęseta;
  • – lutownica.

Instrukcja

1
Otworzyć pokrywę komory silnika i zdjąć ujemny zacisk z akumulatora. To обесточит samochód i ograniczy ryzyko wystąpienia zwarcia do zera.
2
Maksymalnie odsunąć prawo fotel do tyłu, aby uzyskać pełny dostęp do gniazda zapalniczki w samochodzie, który zazwyczaj znajduje się na konsoli środkowej.
3
Weź jasny małą latarkę i z jego pomocą sprawdzić wewnętrzną część zapalniczki. Tam nie powinno być żadnych obcych przedmiotów i odłamków. Jeśli takie nadal istnieją, należy je delikatnie usunąć przy pomocy dwóch zapałek lub pęsety z gumowym końcem do umocowania.
4
Sprawdź bezpiecznik odpowiedzialny za pracę zapalniczki. Jeśli wystąpi zwarcie z podłączonego do gniazdka zapalniczki samochodowej jakiegoś urządzenia, to bezpiecznik pali się, a dopływ prądu zostaje przerwane. Aby ją odnowić, trzeba zainstalować nowy działający bezpiecznik. Aby to zrobić, skontaktuj się z książce obsługi. W nim znajdziesz informacje o tym, jaki bezpiecznik należy wymienić. Również tabelę wszystkich bezpieczników można znaleźć na tylnej stronie skrzynki bezpieczników.
5
Wyjąć z gniazda zapalniczki, jeśli powyższe sposoby nie pomogły. Do tego należy delikatnie pociągnąć za metalowe obejmy szczypce. Pod zęby szczypiec podłożyć szmatkę, aby nie zostawić śladów na ободке.
6
Wyciągnij z gniazda zapalniczki, dołączając jakiś wysiłek. Jeśli obudowa mocno poddaje się, to spróbuj wyciągnąć go na przemian z każdej strony. Nie szarpie mocno, aby nie zerwać przewodu.
7
Sprawdź wykopana zapalniczka. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na obecność ciemnego węglowych. W tych miejscach, gdzie to jest, коротит. Należy również zwrócić uwagę na integralność izolacji przewodów i niezawodność zrosty. Распаявшийся przewód może być przyczyną braku prądu w прикуривателе. Delikatnie lutowania drut na miejsce.
8
Wymień głowę zapalniczki na nową, jeśli prąd jest, ale spirala nie nagrzewa się. Od częstego używania element grzewczy szybko spala się i wymaga wymiany. Kupuj tylko tę głowicę, która jest przeznaczona właśnie dla twojej zapalniczki.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.