Jak naprawić sprężarkę

Dla zwiększenia komfortu w salonach nowoczesnych samochodów wyposażone są w klimatyzację, które, podobnie jak inne urządzenia, czasami zawodzą. Często przyczyną tego jest awaria sprężarki. Spróbuj go naprawić samodzielnie.

Jak naprawić sprężarkę

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – fluorescencyjne farby;
  • – lampa lub latarka z UV światłem;
  • – omomierz.

Instrukcja

1
Identyfikacja problemów w sprężarce. Najpierw sprawdź bezpieczniki, wymień je w razie potrzeby, dokręć śruby mocujące. Czasami to wystarczy, aby kompresor ponownie zdobył. Jeśli z bezpiecznikami wszystko w porządku, kontynuuj szukanie usterki.
2
Sprawdź przewody prowadzące do sprężarki, utrwalanie kontaktów, naciąg paska napędu sprężarki, który może być uszkodzony. Wymień uszkodzone powodu lub pasek.
3
Sprawdź sprzęgło elektromagnetyczne w następujący sposób. Należy ustalić najpierw, czy smarowanie na нажимном dysku i wirniku, skontrolować łożysko sprzęgła pod kątem hałasu i wycieku smaru. Zmierzyć oporność cewki omomierzem. Wymień ją, jeśli jej opór powyżej lub poniżej wymaganego.
4
Jeśli podczas pracy sprężarki bardzo mocno szumi, to znaczy, że jest uszkodzony łożysko koła pasowego napędu. Wymień go na nowy, nie zapominając przy tym użyć specjalnego smaru. Sprawdź pracę koła pasowego napędu i sprzęgła, zmień je w razie wykrycia usterki.
5
Przetestuj czynnik chłodniczy sprężarka szczelności. Można to zrobić za pomocą fluorescencyjną farbę. Kup torebkę z taką farbą w dowolnym salonie. Dodaj ją przez otwór niskiego ciśnienia, który znajduje się na kanistrze klimatyzacji w samochodzie. Poczekaj chwilę.
6
Sprawdzić kompresor i pełna klimatyzacja z lampą UV światła. W przypadku stwierdzenia nieszczelności, należy ustalić, z czego nastąpił wyciek. To może być uszkodzenie mechaniczne sprężarki, autostrad czynnika chłodniczego lub zniszczenie ich na skutek korozji ścianek.
7
Ocenić możliwość naprawy uszkodzeń. Jeśli zdecydujesz się je „załatać”, należy pamiętać, że można to zrobić tylko przy użyciu specjalnego sprzętu („korozję” lub spawaniem). Napełnić sprężarkę po naprawieniu uszkodzeń za pomocą zakupionego zestawu do napełniania klimatyzacji.
8
Jeśli sprawdziłeś kompresor, ujawniły się problemy w jego pracy, skorygować je, ale to nie pomogło, należy zwrócić się o pomoc do specjalistów warsztaty dla decyzji o jego naprawy lub wymiany.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Comments are closed.