Jak regulować zużycie paliwa na pióro wtryskiwacz

Zużycie paliwa samochodu z инжекторным silnikiem można dostosować, wykonując regulację systemu. Oczywiście, lepiej jest zwrócić się w tym celu do specjalistów serwisu samochodowego, gdzie się ona odbywa się na specjalnych stoiskach. Ale jeśli jesteś wystarczająco dobry, dobry w urządzeniu samochodu, można spróbować wyeliminować niektóre przyczyny zwiększonego zużycia paliwa samodzielnie.

Jak regulować zużycie paliwa na pióro wtryskiwacz

Instrukcja

1
Sprawdź wtryskiwacz na skasowanie paliwa jego mechaniczną częścią w „zamkniętym” pozycji. Skasowanie benzyny może to być spowodowane uszczelką jednej wtryskiwacze (w przypadku silników z „centralnym wtryskiem”). W celu sprawdzenia zdjąć z wtryskiwacze pokrywę i włącz zapłon.
2
Перемкните kontakty „FP” i „+” na kostce gniazda diagnostycznego, pompa paliwa musi zarobić. Weź latarkę i obserwować przez jakiś czas za palnikiem. Jeśli z niej na przepustnicę kapie paliwo, to znaczy, że padły pierścienie uszczelniające. Wymień je.
3
Sprawdzić czujnik temperatury płynu chłodzącego silnika (ТНW). Zużycie paliwa jest obliczana komputerem samochodu na podstawie jego wskazań. Jeśli czujnik pokazuje temperaturę poniżej, niż to jest w rzeczywistości, to zużycie paliwa, oczywiście wzrośnie. Czujnik może się mylić z powodu uszkodzonego termostatu powietrza korki w układzie chłodzenia, uszkodzenie chłodnicy. Sprawdzić i wykluczyć przyczyny tych problemów.
4
Ustawić czujnik położenia przepustnicy, korzystając z multimetrem i instrukcją obsługi samochodu. Jeśli jest początkowo ustawiony prawidłowo, może to prowadzić do wyższych obrotów biegu jałowego, niewłaściwego kącie wyprzedzenia zapłonu i nieprawidłowego składu mieszanki paliwowo-powietrznej.
5
Sprawdź czujnik tlenu (Oxygen Sensor), a dokładniej szczelność układu doprowadzania powietrza. Jeśli w niej uszkodzenia, czujnik odbiera nadmiar powietrza, jak ulepszony paliwa, mieszanki i „automatem” dodaje paliwo.
6
Należy ustalić dostępność ssania nadmiaru powietrza za pomocą pojemnika aerozolowego z palnymi mieszaniną. Uruchom silnik, skieruj strumień aerozolu na ewentualne miejsca uszkodzeń w „tętnienia”. Jeśli taka zasysanie jest to obroty silnika wzrosną.
7
Wykręcić i sprawdzić świece zapłonowe. Czarny nagar na nich świadczy o tym, że mieszanka paliwowa переобогащена, co prowadzi do zwiększonego zużycia paliwa. Częstą tego przyczyną jest zabrudzony filtr powietrza. Zmien go.
8
Sprawdź paliwowy samochodu, jeśli na świecach zapłonowych jasny nagar. Oznacza to, że w układzie paliwowym niskie ciśnienie, konsekwencją tego jest spadek mocy silnika. Przyczyną niskiego ciśnienia może być zużycie pompy paliwa, zapchany filtr lub krata. Napraw je. Do wykonania bardziej skomplikowanych prac w przepisie инжекторной systemu kierowców z niewielkim doświadczeniem lepiej udać się do myjni.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.