Jak wymienić żarówki Peugeot 406

Model Peugeot 406 nadal popyt i nadal pozostaje liderem wśród samochodów klasy D na naszym rynku. Jak każdy samochód Peugeot 406 posiada szereg indywidualnych cech, które należy wziąć pod uwagę przy jego serwisie, np. przy wymianie żarówek oświetlenia zewnętrznego.

Jak wymienić żarówki Peugeot 406

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do wymiany żarówek oświetlenia zewnętrznego, sprawdź na sprawność bezpiecznik i obwód elektryczny. Nie należy dotykać szkła żarówki, ponieważ odcisk palców, осаждаясь na reflektor, pogarsza się oświetlenie. Jeśli jednak przez zaniedbanie pozostały plamy, należy je usunąć za pomocą niestrzępiącej się szmatki zwilżonej alkoholem. Dobieramy nowe lampy tego samego typu, co i wymienne.
2
W celu wymiany żarówki światła uwolnić od mocowania osłony i zdjąć tylną pokrywę. Z tyłu żarówki odłączyć elektryczne złącze. Ściskając sprężynowe uchwyty służące do mocowania żarówki, rozłożyć je na bok i wyjmij najnowszą.
3
Nową lampę należy ustawić tak, aby rowki reflektory pokryją się z występami na oprawce. Umocuj ją miękkimi uchwytami. Ponownie podłączając электроразъем, założyć osłonę reflektora.
4
Aby wymienić żarówki reflektorów przeciwmgłowych, zamocować na stojaku wzniesione przednią część samochodu. Skręć śruby i zdjąć plastikowy błotnik, który znajduje się bezpośrednio pod reflektora przeciwmgłowego. Odłącz электроразъем i zwolnić wspornik mocowania, zdejmij противотуманную faro.
5
Na lampie odłącz zacisk sprężynowy i zdjąć z obudowy reflektora. Odłącz złącze elektryczne. Wyjmij żarówkę, wstępnie ściskając sprężynę mocującą. Instalując nową żarówkę, dopasuj wypustki na jej wkładzie z otworami reflektory. Zabezpieczyć obejmą sprężynową. Wykonać montaż, wykonując czynności w odwrotnej kolejności.
6
Przy wymianie żarówki przedniego kierunkowskazu zdjąć z akumulatora pokrywę ochronną. Oprawka żarówki obróć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i wyjmij z tyłu kierunkowskazu. Aby wyjąć żarówkę z gniazda, naciśnij na nią i w tej pozycji obrócić w trakcie lub tyłem do kierunku ruchu wskazówek zegara. Należy instalować w odwrotnej do demontaŝu sekwencji.
7
W celu wymiany żarówki lampy tylnej odkręcamy śruby w tylnej części bagażnika. Zdejmując tylną tapicerkę bagażnika, wyjmij kapsle i zdjąć tapicerkę. W niektórych modelach w celu uzyskania dostępu do lewej lampy należy odkręcić łącznik, usunąć oddział przechowywania i odwrócić w stronę boczną tapicerkę bagażnika.
8
Zwalniając zaczepy, wyjmij z lampy tylnej oprawkę wraz z żarówką. Kliknij na nią i obróć, aby wyjąć ją z gniazda. Instalację należy wykonywać w odwrotnej kolejności.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.