Jak naprawić ogrzewanie tylnej szyby

Na wszystkich nowoczesnych samochodach jest funkcja ogrzewania tylnej szyby. Z czasem eksplorator grzejnika może перегореть i zatrzymany. W tym przypadku trzeba zająć się jego naprawą.

Jak naprawić ogrzewanie tylnej szyby

Instrukcja

1
Na początek wyczyść токопроводящую pasek od lakieru. Do tego celu użyj stalowy drut lub spinacza do papieru. Pasek w rezultacie musi mieć metaliczny połysk. Nie zapomnij, aby ją odtłuścić.
2
Przywrócić prowadnik szyby tylnej można za pomocą pasty przewodzącej. Przed naprawą należy wyłączyć ogrzewanie. Nie dopuszcza się nakładanie pasty na gorące szkło. Następnie ostrożnie zdrapać eksplorator i dobrze umyć alkoholem. Dalej należy zauważyć remontowany odcinek. W tym celu skorzystaj z taśmą klejącą. Teraz możesz przejść bezpośrednio do nakładania pasty na uszkodzony obszar. Pełne właściwości ona weźmie około dobę. Możesz też do suszenia zastosować budowlany suszarka do włosów. W tym przypadku podgrzewanymi będzie można korzystać z wcześniej.
3
Przywrócić eksploratora można za pomocą opiłków żelaza, magnesu i kleju. Na początek przygotuj drobne opiłki żelaza, niewielkich rozmiarów magnes i przezroczysty klej. Zamiast kleju można użyć нитролак. Przyłóż magnes z zewnętrznej strony nad miejscem, które jest uszkodzone. Wtedy ze strony eksploratora posypać trociny. Ruszcie magnesem, aż na miejscu przerwania pojawi się kontakt elektryczny. Następnie za pomocą pędzelka nałóż klej na trociny. Daj mu czas do wyschnięcia. Usuń magnes i ostrzem usuń nadmiar trocin. Nałóż jeszcze jedną warstwę kleju. Po jego wyschnięciu można sprawdzić działanie ogrzewania.
4
Do naprawy możesz użyć farby z frytkami. Z miedziano-mosiężnego pręta za pomocą drobnego pilnika zrób wióry. Wsypać ją do farby i dobrze wymieszać. W rezultacie musi się udać тестообразная mieszanka. Zrób szablon z taśmy klejącej lub taśmy samoprzylepnej. Włącz ogrzewanie szyby i nałóż farbę na wątek. W procesie nakładania powinna pojawić się syczenie z miejsca kontaktu. Po chwili ono znika. Skład twardnieje po około minucie.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.