Jak naprawić sprężynę

Istnieje kilka metod odzyskiwania sprężyn, które straciły jędrność i переставших wykonywać swoje funkcje. To термомеханический i elektromechaniczny sposoby. Oprócz nich często wybierany jest bardziej prosty sposób – „zmęczone” sprężyny po prostu są zastępowane nowymi.

Jak naprawić sprężynę

Trzeba

  • – imadło;
  • – kąpiel olejowa z olejem AC-8;
  • – tokarka;
  • – электротрансформатор

Instrukcja

1
W celu przywrócenia sprężystości sprężyn za pomocą термомеханического sposób zamontować sprężynę w imadło i z pomocą ich ścisnąć tak, aby jej zwoje stykały się ze sobą. Następnie przejdź przez sprężynę prąd elektryczny siłą 200-400 amp w ciągu 20-30 sek. Natężenie prądu i czas oddziaływania dobierz doświadczalnie, w zależności od wielkości generowanych części lub naukowym sposobem na obliczenie wartości parametrów, które są niezbędne do ogrzewania sprężyny do 800-850 stopni. Wizualnie temperatura ta zależy od tego, że po jego osiągnięciu metal rumieńcami od ogrzewania.
2
Po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, należy wyłączyć dopływ prądu elektrycznego i zacznij osłabić zamocowanie imadła, tak, aby sprężyna zaczęła powoli rozciągać. Po tym, jak część ciągnie się aż do jego ostatecznej długości, zablokować czołowe zakończenia sprężyny na szczękach imadła, w jakikolwiek sposób i rozciągnij sprężynę o 20-30% od standardowej długości. Cały proces rozciągania powinien trwać nie mniej niż 30 sek. Po zakończeniu przesuń hartowanie sprężyny – opuść ją do spuszczania oleju kąpiel. Przy tym najlepiej stosować olej typu AC-8.
3
Aby przywrócić sprężyny электрохимическим metodą użyj tokarka. Zaznacz ramkę w uchwycie tokarki. Na niej zamocować sprężynę za pomocą хомутика. W резцедержателе maszyny należy ustawić trzpień ustalający z деформирующим rolką z termicznie obrabianej stali ШХ15, twardość 60-62 HRC. Na prowadnicach korpusu maszyny załączyć szafie z drzwiami przesuwnymi rolkami i sztywno, połącz ją z supportem tokarki. Należy dokręcić trzpień ustalający z wcześniej zainstalowanym na niej sprężyną tylnym centrum, który znajduje się w пиноли konika.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *