Jak czyścić szyby samochodu

Dla bezpiecznej jazdy ważna jest dobra widoczność, więc za zestawem szkła wymaga starannej opieki. Przy jego niewielkiej szkodzie może wystąpić konieczność naprawy, a w bardziej poważnym przypadku trzeba będzie wymienić szkło samochodowe. Dlatego trzeba czyścić szyby regularnie, przestrzegając kilku prostych porad. W ten sposób można zmniejszyć koszty utrzymania samochodu, i długo nie będzie ani polerowanie, ani wymiana szyby.

Jak czyścić szyby samochodu

Trzeba

  • – czysta ciepła woda;
  • – gąbka lub szmatka;
  • – środek do czyszczenia szyb samochodu

Instrukcja

1
Do czyszczenia bardzo brudnych szyb można zrobić bez użycia chemii, umyć je najpierw czystą, ciepłą wodą za pomocą gąbki lub ściereczki. Dla bardziej efektywnego mycia można użyć specjalne ściereczki do szyby.
2
Aby usunąć większe zabrudzenia, należy użyć środki chemiczne do czyszczenia szyb. Pomagają one w usuwaniu brudu, tłuszczu, pozostałości owadów. Kupić środki do czyszczenia szyby można w każdym sklepie z częściami zamiennymi.
3
Podczas długiej podróży na szybach pozostają meble brud, tłuszcze, cząstki piasku, dymu, smoły, sadzy itp. Chemiczne zanieczyszczenia trudne lub niemożliwe zmyć wodą lub za pomocą prostych środków do mycia szkła, ponieważ są one mocno utrzymują się na szybie.
4
Podczas czyszczenia szyb o wysokim stopniu zabrudzenia stosować detergenty przeznaczone specjalnie do tego. W ich skład wchodzą środki powierzchniowo czynne (SURFAKTANTY), rozpuszczalniki i różnych suplementów. Te wysoce leki przed użyciem należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:5.
5
Na przykład, można użyć specjalnego detergentu – „Avtoochistitel-2 szyb”, w którym można umyć szkło ręcznie, lub dodając go w spryskiwacz. Istnieje również skład „Avtoochistitel szyb”. Nie należy stosować go do mycia szyb samochodu, ponieważ jest on przeznaczony dla zwykłych okien.
6
Do czyszczenia można użyć specjalnego środka „Нитхинол”. Stosuje się go na powierzchnię szyby za pomocą miękkiej ściereczki lub mineralnej, a następnie wytrzeć do sucha papierem lub szmatą.
7
W ostatnim czasie popularne środki czyszczące do szyb w sprayu баллончиках. Jedną z takich środków – „Sekunda 75”, za pomocą którego można łatwo wyczyścić szyby samochodu z zewnątrz i od wewnątrz (w salonie auto przy paleniu od dymu z papierosów na szkle powstaje nikotyny nalot).
8
Jeśli masz przyciemniane szyby samochodowe, myj je tak samo jak zwykłe. Jednak nie należy używać ściernych środków czyszczących i detergentów szczotki.
9
W mróz istnieje największe ryzyko zepsuć szkło, w takim przypadku może być konieczne polerowanie. Aby tego uniknąć, najlepiej jest mieć w samochodzie spray do odmrażania, za pomocą którego można bez uszkodzeń usunąć lód z szyb, a także rozwiązać problem z zamrożonym zamkiem. Nie należy używać do tego celu skrobaki, bo można porysować szkła.
10
W okresie zimowym zaleca się stosować „Авторазмораживатель” w аэрозольном puszce. Z jego pomocą można łatwo usunąć lód i szron z szyby (do tego nałóż krem na oczyszczoną powierzchnię szyby, оттаявшее szybę wytrzeć suchą szmatką), a także zapobiega dalszemu puder (do tego nałóż cienką warstwę aerozolu). Następnie folię размораживателя usunąć wilgotną szmatką lub szmatką.
11
Również podczas zimy zwiększa zużycie wycieraczek, więc wskazane jest, aby oczyścić je jak najczęściej, co najmniej 1 razy dziennie. Szyby będzie trwał dłużej, jeśli zabierać na noc do domu, wycieraczki, aby je oczyścić i osuszyć. Nie używaj wycieraczek, na których znajdują się luźne cząstki lodu, ponieważ może to uszkodzić szybę twojego samochodu.
Należy zwrócić uwagę
Należy stosować środki czyszczące zgodnie z instrukcją. Pamiętaj, że czyszczący skład jest przeznaczony tylko do szkła, więc nie powinien dostać się na gumę i metalową powierzchnię maszyny. Kup wysokiej jakości środków czyszczących, ponieważ używanie niskiej jakości i tanie chemicznych preparatów może spowodować zmętnienie szkła.

Porada
Отгибайте wycieraczki w przypadku, gdy zostawiasz samochód w zimie na dłuższy okres.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.