Jak czyścić filtr zerowego oporu

Producenci zalecają, aby czyścić i impregnować filtr zerowego oporu co 5-10 tys. km przebiegu. Jeśli używasz samochodu w warunkach dużego zapylenia, to obsługiwać filtr trzeba częściej.

Jak czyścić filtr zerowego oporu

Trzeba

  • – żel;
  • – pojemność, соразмерная filtra;
  • – olej do impregnacji;

Instrukcja

1
Wyciągnij filtr zerowego oporu z obudowy i odłączyć od niego do układu dolotowego. Przy użyciu szczoteczki o średniej twardości, oczyścić powierzchnię filtra. Bądź ostrożny i staraj się nie uszkodzić gumowe części.
2
Dla niektórych rodzajów filtrów używane распылительное środek czyszczący. Należy go spryskać całą powierzchnię części i pozostawić na 10 minut do całkowitego wyschnięcia.
3
Do czyszczenia filtrów o dużych wymiarach zaleca się stosowanie wilgotnej czyszczenie. Weź odpowiedniej wielkości pojemnik i napełnić ją specjalnym roztworem czyszczącym. Do czyszczenia wszystkich odcinków filtra, należy go obracać w cieczy w ciągu 3-5 minut. Po umyciu umieścić filtr na twardą powierzchnię na 10 minut. Jest to czas potrzebny do pełnego nasycenia filtra środkiem do czyszczenia twarzy.
4
Do czyszczenia płaskiego filtru, wystarczy zanurzyć go na 5 minut w czyszczący skład. Należy dopilnować, aby roztwór całkowicie pokrył powierzchnię filtra.
5
Po tym, jak filtr w pełni impregnowanej roztworem oczyszczającym, trzeba go umyć pod bieżącą wodą. Ale należy pamiętać, że ciśnienie wody ciśnienia powinny być minimalne.
6
Po umyciu filtra, należy go dokładnie wysuszyć. Jednak suszenie powinno odbywać się w naturalnych warunkach. Nie można stosować metody sztucznej suszenia, typ suszarki lub sprężarki. Wpływ wysokiego ciśnienia jest w stanie uszkodzić elementy filtrujące. Suche filtr musi w ściśle pozycji poziomej na twardej powierzchni.
7
Po całkowitym wyschnięciu nanieść na powierzchnię filtra specjalny olej do impregnacji. Ten skład pomaga filtra zatrzymywać kurz i zanieczyszczenia. Nie należy używać do tego celu olej lub inny olej. Taka eksploatacja filtra złamie odpowiedni system czyszczenia silnika.
8
Ustaw filtr na miejsce. Starannie zabezpieczyć go. Jeśli używasz samochodu na drogach z wzmocnionym zapyleniu, należy nałożyć na obudowę filtra specjalny hermetyczny skład.
Należy zwrócić uwagę
Czyszczenie i impregnację filtr zero oporu, należy stosować tylko te środki, które są przeznaczone do tego celu. Najlepiej kupować środki zalecane przez producenta filtra. Przedłuży to żywotność urządzenia.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.