Jak wymienić filtr oleju

Filtr oleju zbierać obce zanieczyszczenia, które znajdują się w oleju silnikowym, a tym samym zapobiega ich przedostawaniu się do silnika. Dzięki temu urządzeniu żywotność silnika zwiększa się kilka razy.

Jak wymienić filtr oleju

Instrukcja

1
Przygotuj wcześniej narzędzia, które potrzebne są przy wymianie filtra. Następnie należy ustawić maszynę na podpory i poczekać, aż silnik ostygnie, aby nie parzymy gorącym olejem.
2
Znajdź pod podłogą pojazdu korek filtra oleju i przy pomocy młotka wbij prosty śrubokręt do obudowy filtra bezpośrednio na wylot. Podstawiając pod otwór niepotrzebną pojemność i zdejmij korek. Niech cały olej wycieknie z niego. Następnie odkręć filtr i dokładnie oczyścić podłoże, do którego jest przymocowany.
3
Nałożyć na nie grubą warstwą świeżego oleju na gumową uszczelkę zainstalowanego filtra oleju. Upewnij się, że uszczelka jest prawidłowo siedzi w podstawie nowego filtra. Następnie należy obrać nowy filtr oleju w podstawie tej powierzchni, gdzie jest zamocowany, dopóki nie poczujesz, że dotknął pierścienia uszczelniającego. Następnie zrób jeszcze trzy pełne obrotu dla jego ostatecznego zamocowania.
4
Włożyć pojemnik na zużyty olej i wszystkie narzędzia z pod maszyny. Zdjąć maszynę z podpory na ziemię i dolać odpowiednią ilość oleju w zbiorniku. Uruchom silnik samochodu, i niech to trwa kilka minut, a tymczasem zobaczcie, czy pojawił się w jakichś miejscach płynąć.
5
Następnie wyłącz silnik i odczekaj chwilę, aż jego temperatura nie będzie normalnej dla twoich rąk. Otworzyć pokrywę komory silnika, weź specjalną sondę do zbiornika oleju i spójrz na poziom oleju. Jeśli zauważysz, że poziom oleju jest poniżej minimalnej wartości, należy dokonać jego uzupełnij ją do wymaganego poziomu.
6
Postaraj się po wymianie filtra oleju od czasu do czasu sprawdzać poziom oleju. Należy pamiętać, że zużyty olej w żadnym wypadku nie można zrzucić do kanalizacji. Należy szczelnie zapakować i oddać do specjalistycznego odpowiedniego punktu.
Porada
Wymieniaj filtr oleju przy każdej wymianie oleju, aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu silnika i zmniejszyć inne uszkodzenia.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *