Jak wymienić filtr w „Opel Astra”

Wewnątrz samochodu stale koncentrują się szkodliwe substancje, dlatego w celu zmniejszenia ich ilości przeznaczony jest filtr, który znajduje się w systemie wentylacji. Urządzenie to chroni płuca kierowcy i pasażerów, a także pomaga zmniejszyć przedostawaniu się zanieczyszczeń i szkodliwych substancji w chłodnica ogrzewania i klimatyzacji. Dlatego też, dla zapewnienia czystości powietrza, filtr należy wymieniać co 30 000 km przebiegu.

Jak wymienić filtr w

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – nowy filtr.

Instrukcja

1
Zdejmij najpierw sekcję rozdzielczej w dole, a następnie schowek i rękaw powietrza. Odłącz filtr od śrub, które mocują go do korpusu samochodu Opel Astra. Delikatnie odkręć je, przy tym lekko pociągnąć w swoją stronę, filtr.
2
Wyjmij cały schowek, ale przed tym nie zapomnij, aby odłączyć wtyczkę od lampy, która podświetla go. Należy pamiętać, że jego nie tak po prostu wyciągnąć, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, tak jak w jego górnej części znajduje się uchwyt, który trudno jest otworzyć z powodu silnego oporu. Aby uprościć ten proces, należy pociągnąć schowek na siebie i wstrząsnąć go z boku na bok. Produkując wyjąć schowek w ten sposób, można spędzić trochę czasu i nie uszkodzić go.
3
Zdemontować następnie ozdobną nakładkę, która przymocowana jest do kratek. Dane kanały przeznaczone do ocieplenia powietrza na poziomie stóp u pasażera. Taka osłona jest przymocowana na samochodzie Opel Astra za pomocą pary klipsów obrotowych. Dzięki tej nowoczesnej konstrukcji, można zdjąć nakładkę bardzo szybko, nie czyniąc przy tym wysiłku. Po wyjęciu schowka na rękawiczki zobaczysz trzy śruby, które znajdują się na samej pokrywie filtra kabinowego.
4
Отвертите śruby z salonowa pokrywy i отщелкните mocowania znajdujące się na górze i na dole. Następnie znajdź czoło ma filtra kabinowego i mocno chwycić go i zacznij powoli ciągnąć go na siebie, w tym przypadku, spróbuj go lekko zgiąć. Tutaj od ciebie wymagają szczególnej opieki i dokładność do tego, aby z filtra nie wypadła brud i kurz.
5
Wyczyścić stary filtr przed brudem i kurzem lub weź nowy i z najwyższą starannością zainstaluj go na swoje miejsce. Należy zwrócić szczególną uwagę na ramki z tworzywa sztucznego – jest bardzo delikatna, dlatego nie złamać ją. Wsuń filtr do środka prosto do oporu, a następnie zbierz pozostałe konstrukcje w odwrotnej kolejności.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli na elemencie filtracyjnym jest etykieta w kształcie strzałki, to podczas instalacji konieczne jest, aby była skierowana bezpośrednio w kierunku przepływu powietrza, który odbywa się w воздухораспределителе ogrzewania.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *