Jak wymienić filtr Lada Kalina

Filtr oczyszcza powietrze wpadające do wnętrza samochodu, dlatego należy go regularnie wymieniać. Samochodem Łada Kalina zaleca się wymieniać filtr kabiny co 15 000 km przebiegu.

Jak wymienić filtr Lada Kalina

Trzeba

  • – nowy filtr;
  • – wkrętaki;
  • – rękawice bawełniane.

Instrukcja

1
Odwiedź najbliższy sklep i kup nowy filtr wnętrza pojazdu. Należy kupić standardowy „kalinowski” filtr. Można również zakupić jakiś odpowiednik modelu fabrycznego. Skonsultować się ze sprzedawcą, który szczegółowo opowiada o zaletach i wadach każdego modelu filtra.
2
Ustawić pojazd na równej powierzchni i wyłączyć go. Otworzyć pokrywę komory silnika. Śrubokrętem delikatnie wyjąć z rowków małe zaślepki na prawym oklejanie części. Bądź bardzo ostrożny, ponieważ plastik jest bardzo miękki. Na nim mogą pozostać wgniecenia od śrubokręta, które trudno naprawić.
3
Znajdź dwie śruby, które zostały zaślepione. Odkręć je. W centrum znajdź jeszcze dwie śruby, które również mocuje się okładzinę, wykręć je. Dalej zdemontować wycieraczki. Można to zrobić bez ich zdejmowania, uprzednio wyłączając i włączając przełącznik tak, aby wycieraczki pozostają w pozycji podniesionej. Ostrożnie zdjąć osłonę.
4
Odkręć śruby trzymające osłonę, wkrętaka krzyżowego. Jeden z nich trzyma wąż spryskiwacza, a dwa inne łączą osłona i obudowa. Jeśli śruby idą mocno, zrób kilka obrotów w przeciwnym kierunku, a następnie dalej kontynuować wykręcać je. Usunąć śruby należy dokładnie sprawdzić i oczyścić z kurzu i brudu, które mogą łatwo zniszczyć gwint.
5
Podważ zatrzaski, które trzymają obudowę filtra. Rób to bardzo delikatnie, tak jak zatrzaski są bardzo delikatne i mogą się łatwo złamać od nadmiernego wysiłku. Teraz pociągnij filtr za ten koniec, który jest bliżej ciebie, jednocześnie przesuwając go w przeciwną stronę. Staraj się zrobić tak, aby obudowa filtra odwrócił się na 45 stopni. Wyjąć filtr z rowków, oczyścić przestrzeń pod nim, zainstaluj nowy i zamontować konstrukcję w odwrotnej kolejności. Kup samochód i sprawdzić działanie nowego filtra.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *