Jak wymienić świece na Lada Priora

Zgodnie z regulaminem Avtovaz samochodem Łada Priora należy wymieniać świece co trzydzieści tysięcy kilometrów przebiegu. Do tego zabiegu nie należy korzystać z centrum serwisowym. Wymianę świec można przeprowadzić samodzielnie, wydając zaledwie 30 minut czasu osobistego.

Jak wymienić świece na Lada Priora

Trzeba

  • – komplet nowych świec;
  • – magnetyczny klucz;
  • – wkrętak;
  • – puszki ze sprężonym powietrzem.

Instrukcja

1
Odwiedź samochodowy sklep i kup zestaw świec. Producent zaleca, aby używać do zabudowy w Приору rodzina świece. Jednak można kupić podobne świece innej marki. Różnica jest tylko w tym, że rodzina świece trzeba wymieniać częściej, niż, na przykład, иридиевые. Także nie warto wymieniać świece osobno, dlatego należy zmieniać raz wszystkie cztery. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na opakowanie świec. Musi być cały. W żadnym wypadku nie kupuj świece z rąk, inaczej ryzykujesz zaszkodzić swoim aucie.
2
Wyłączyć silnik pojazdu i wyjmij kluczyki ze stacyjki. Otworzyć pokrywę komory silnika. Na wszelki wypadek wyczyść ujemny zacisk z akumulatora. To обесточит pokładowej systemu zasilania. Na głowicy widać osłonę z tworzywa sztucznego. Na starszych wersjach jechaliśmy priors on jest mocowany za pomocą krótkich śrub. Odkręć je, aby usunąć zabezpieczenie. Jeśli masz zaktualizowana модлель jechaliśmy priors, to do zdejmowania tylko trzeba trochę pociągnąć za jedną z krawędzi obudowy. Zatrzask wyskoczy z mocowania tłoków. Ostrożnie odłącz pozostałe cztery tłoków.
3
Odłączyć przewody wysokiego napięcia od modułów zapłonu. Znajdź śruby mocujące moduł zapłonowy do pokrywy głowicy cylindrów. Delikatnie odkręć go. Wyjmij wszystkie moduły zapłonowe. Należy dokładnie sprawdzić ich. W razie potrzeby oczyścić sprężonym powietrzem z puszki.
4
Włóż magnetyczny klucz do świec studnia. Delikatnie przesuń świecę z „martwego punktu” i zacznij wykręcać jej płynne ruchy. Jeśli świeca idzie mocno, to zrób kilka obrotów w przeciwnym kierunku i poprowadzić wykręcanie. Wyjąć kluczyk wraz ze świecą. Sprawdź ją. Odpowietrzyć świecznik studni sprężonym powietrzem.
5
Włóż świecznik studnia nową świecę i wkręcić ją rękami. Następnie wkręć świecę kluczem z momentem 31-39 Nm. Na tym samym schemacie wymień trzy pozostałe świece. Włóż na miejsce moduły zapłonowe. Wkręcić śruby mocujące. Wyczyścić klocki przewodów zapłonowych i załóż je na moduły zapłonowe. Wymiana świec jest zakończona.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *