Jak wymienić pompę oleju WAZ

Przy zaburzeniach pracy pompy olejowej, pojawia się realne ryzyko uszkodzenia silnika, tak jak smarne folia między трущимися szczegółami przestaje się pojawiać. Zwykle w przypadku spadku ciśnienia oleju w układzie sygnalizuje czerwona lampka na desce modelu. Należy natychmiast przerwać eksploatować samochód i wymienić pompę oleju.

Jak wymienić pompę oleju WAZ

Trzeba

  • – klucz 10 (głowica pomiarowa);
  • – klucz do 13;
  • – uszczelka pompy olejowej;
  • – uszczelka miski olejowej;
  • – podnośnik;
  • – pojemnik do zlewania oleju;
  • – rozpórka;
  • – drewniana belka;
  • – lina lub łańcuch.

Instrukcja

1
Ustawić pojazd na perony lub widokową pit. Pracę w wymianie pompy oleju WAZ można również przeprowadzać w garażu z równym i trwałym pokryciem, np. betonowych; na poziomym z utwardzonych w pomieszczeniu lub poza jego granicami. Ja daje możliwość w razie potrzeby podnieść dowolną część pojazdu na podnośniku i bezpiecznie zamocować na statywie. Przed wjazdem do garażu, pit zamknij stalowymi lub drewnianymi tarczami, które wytrzymają samochód.
2
Zdejmij olejowa skrzyni korbowej silnika. W tym celu należy zdjąć грязезащитный osłonę. Spuścić olej ze skrzyni korbowej silnika olej. Odkręcić nakrętki mocujące dolne przednie podpory silnika do belki poprzecznej.
3
Weź podnośnik i ustaw go pod sprzęgło. Zaznacz element odległościowy pod łapę podnośnika i podnieść silnik samochodu. Wyjąć szpilki podpór z poprzeczki. Zawiesić silnik do drewnianej belki czołowej, który należy umieścić na przednich błotnikach samochodu, podkładając pod niego szmaty, aby nie uszkodzić farby.
4
Окрутите uszczelnieniem kluczem 10 z przedłużką śruby, które mocują do miski olejowej. Zdejmij miska olejowa układu napędowego i uszczelkę. Usuń nożem ślady uszczelki, które mogą pozostać na powierzchni bloku lub palecie skrzyni korbowej.
5
Weź klucz nasadowy 13. Odkręć dwie śruby, którymi pompa oleju jest przymocowany do bloku silnika. Należy pamiętać, że mają różne długości. Wymontować pompę oleju i uszczelkę.
6
Zainstaluj nową pompę oleju na silnik samochodu. Przed tym należy wymienić uszczelkę.
7
Przemyć powierzchnię wewnętrzną miski olejowej naftą. Wymień starą uszczelkę miski nowej. Zainstaluj wszystkie wyjęte części w odwrotnej kolejności. Umieść olejowa skrzyni korbowej na miejsce.
8
Dokręcaj śruby olejowej równomiernie. Nie należy wywierać wiele wysiłku, aby nie było deformacji kołnierza palety. Wlać do silnika olej.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *