Jak sprawdzić poziom oleju w silniku

Rola olejów silnikowych jest bardzo wysoka. Dzięki nim dzieje się utrzymanie produktów zanieczyszczenia i utleniania w zawiesinie, oni zapewniają odpowiednią czystość elementów silnika, znacznie zmniejszają stopień ich zużycia, zabierając nadmiar ciepła i chroni metal przed korozją.

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku

Instrukcja

1
Na początku chciałbym zauważyć, że poziom oleju w silniku każdego samochodu należy sprawdzać nie rzadziej niż raz w tygodniu, niezależnie od warunków pogodowych. Taka kontrola, przede wszystkim, zastaw prawidłowego działania twojego silnika i maszyny.
2
Przygotuj się do kontroli olej silnikowy, konewka i serwetkę. W celu sprawdzenia należy brać to olej, który można вливали w swój samochód.
3
Umieścić swój samochód na płaskiej powierzchni. Ważne jest, aby podczas sprawdzania oleju maszyna nie znajdowała się pod kątem. Znajdź około silnika sonda. Jak zwykle – jest to mały plastikowy uchwyt, który znajduje się na zewnątrz. Wygląda na niewielką dziewiarskie igły spłaszczone.
4
Sprawdzaj poziom oleju ściśle do uruchomienia samego silnika. W żadnym wypadku nie można określić poziom oleju przy pracującym silniku, tak jak jest to niebezpieczne dla twojego życia, można опалиться strumieniem wrzącego oleju, który z całą pewnością брызнет z silnika. Ponadto nie można sprawdzać olej i raz po wyłączeniu zasilania, tak jak w tym przypadku nie można dokładnie określić poziom płynu, ponieważ będzie ona znajdować się w gorącym stanie.
5
Wyjmij bagnet i starannie wytrzeć go gotowane ściereczką. Opuść ponownie w otwór, w którym przebywał. Należy to zrobić ponownie, aby wskazania były dokładne, bo podczas jazdy auto ciągle jest pod kątem, a co za tym idzie, poziom oleju jest niepewne.
6
Wyjąć igłę z otworu i spójrz na oznaczenia, które się na niej znajdują. Górna nacinania (MAX) – poziom oleju w silniku jest maksymalny. Średnia nacinania (MID) – poziom oleju zbliżony do połowy. Dolna nacinania „LOW” – minimalny poziom oleju. W przypadku, gdy płyn znajduje się na poziomie górnej lub średniej odcięcia – wszystko w porządku, można kontynuować jazdę. Jeśli poziom oleju spadł do dolnej pozycji – trzeba dolać oleju.
7
Pamiętaj, dolewać olej należy tego typu, który można stosować początkowo, to znaczy, jeśli był wlany mineralny (mineral) olej to dolewać należy dokładnie takie samo, jeśli był używany полусинтетика (semisintetic) lub syntetyczne (sintetic), dodawać ważne jest takie samo, odpowiednio. Ponadto najlepiej stosować za każdym razem, olej jednej marki, tak jak silniki w samochodach różne i w niektórych przypadkach mieszanka olejów silnik może nie wytrzymać.
8
Jeśli trzeba dolać olej, otwórz ostrożnie korek, który znajduje się na pokrywie silnika, włóż w otwór przygotowaną konewka i nie капая olej na silnik, wlać 1-1,5 litra, po czym szczelnie zamknąć korek, po raz kolejny sprawdzić za pomocą miarki poziomu oleju i wytrzyj ściereczką silnik, aby na nim nie były krople.
9
Poza tym pełna kontrola jakości olejów odbywa się w specjalnych laboratoriach według określonych procedur, zgodnie z istniejącymi standardami. W trakcie badań określa lepkość kinematyczna w temperaturze 100 stopni c, temperatura zapłonu, zawartość zanieczyszczeń mechanicznych, dostępność wody, alkaliczne liczba, диспергирующая umiejętność (zdolność zatrzymywania zanieczyszczeń) i zawartość elementów zużycia. W testach, należy wziąć pod uwagę całkowity czas między awariami samochodu w ciągu całego okresu użytkowania, jego przebieg, zużycie oleju silnikowego, przypadki awarii silnika.
Należy zwrócić uwagę
Skuteczność oleju zmniejsza się w trakcie eksploatacji silnika na myśli zmiany ich właściwości chemiczne. Tak, przestają obowiązywać dodatki, utleniania oleju, gromadzenie się zanieczyszczeń. Zmieniają lepkość, alkaliczne liczba i tak dalej. Po osiągnięciu limitów danych wskaźników olej podlega obowiązkowi wymiany. Warto od razu wspomnieć – określić jakość oleju na oko lub kolor jest praktycznie niemożliwe. Na przykład, w przypadku zakupu używanego samochodu eksperci jednoznacznie zalecają wymianę oleju, aby uniknąć możliwych kłopotów.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.