Jak zwiększyć obroty silnika

Sposób na zwiększenie obrotów silnika zależy od jego rodzaju, a także od zastosowania silnika. Może on polegać na zmianie parametrów zasilania lub obciążenia na wale silnika.

Jak zwiększyć obroty silnika

Instrukcja

1
Jeśli silnik jest коллекторным, w celu zwiększenia jego prędkości obrotowej lub zwiększ napięcie zasilania, albo zmniejszyć obciążenie na wale. Ale pamiętaj, że, po pierwsze, moc wyzwolona silnikiem, w żadnym przypadku nie może przekroczyć tej, na której jest on przeznaczony. A po drugie, że wiele rozdzielacze, silniki, szczególnie z sekwencyjnym wzbudzeniem, podczas pracy bez obciążenia bez obniżenia napięcia zasilania przetaktowuje się do zbyt wysokich prędkości. I jedno, i drugie grozi wyjściem моторчика awarii. Elana uzwojenia wzbudzenia jest sposobem na zwiększenie obrotów, do uciekania się do którego jest dozwolone nie zawsze – to grozi silnym przegrzaniem silnika.
2
Silniki z elektronicznym systemem uzwojeniem, w których używany jest sprzężenie zwrotne, często właściwości bardzo zbliżone do коллекторным – chyba, że oni nie dopuszczają rewersu переполюсовкой. Jeśli posiadany przez ciebie elektroniczny silnik ma takie właściwości, spróbuj zwiększyć prędkość w sposób opisany w poprzednim punkcie, przy czym wszystkie podane tam ograniczenia mają zastosowanie do tego rodzaju silników elektrycznych.
3
Prędkość obrotową silnika asynchronicznego zasilanego bezpośrednio z sieci, można również regulować przez zmianę napięcia zasilania. Ale taka metoda jest bardzo nieskuteczne: zależność prędkości od napięcia jest bardzo nieliniowe, zmienia się współczynnik sprawności. Dla silników samym synchronicznego typu ten sposób w ogóle nie nadaje. Dlatego lepiej jest używać tzw. falownik trójfazowy. Pozwala on na regulację prędkości obrotowej nie tylko asynchronicznych, ale i synchronicznych zmianą częstotliwości. Wybierz urządzenie tego typu, aby zapewniało przy zmniejszaniu częstotliwości jednoczesne zmniejszenie napięcia, w celu uwzględnienia zmniejszenie reaktancji indukcyjnej uzwojeń. Są falowniki i dla jednofazowych silników z magnetycznym шунтом, a także dwufazowych skraplających silników.
Należy zwrócić uwagę
Nie wolno dopuścić do przegrzania silników, ich przynoszenia podwyższonej prędkości obrotowej, a także przebicia izolacji wysokim napięciem (w tym. самоиндукции).

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.