Jak zwiększyć moment obrotowy silnika

Moment obrotowy — ważną cechą samochodu, wyświetlający szybkość wybierania silnikiem o maksymalnej mocy. Bardzo często u kierowców pojawia się pragnienie, aby zwiększyć wartość tej cechy. To pragnienie jest całkiem możliwe i dla jego wcielenie można przejść na kilka sposobów.

Jak zwiększyć moment obrotowy silnika

Trzeba

  • – zap.części (turbosprężarki, zawory wlotowe, itp.);
  • – tokarka.

Instrukcja

1
Jednym z nich jest турбировании silnika. W wyniku tej modernizacji powietrze do silnika wchodzi razem z taktem, a jest napędzany za pomocą turbiny. Turbina to pompa, закачивающий powietrze do silnika, zwiększając tym samym objętość mieszaniny roboczej w cylinder. Kupując jeden z takich turbosprężarek, przymocuj go do выхлопному kolektora silnika. Jeśli zakupiłeś mechaniczny, doładowania, to można go zamontować do коленчатому wale, tak jak turbiny tego typu działają od energii samego silnika.
2
Innym, tańszym sposobem na zwiększenie momentu obrotowego jest użycie zaworu dolotowego o większej średnicy. Na początek znajdź zawór z odpowiedniej przepustowości. Po to zrobić, przygotować go do instalacji: dopasować jego wymiary, w zależności od wielkości silnikami (być może, trzeba będzie tokarka), sprawdzić szczelność jego lądowania. Nie zapominaj, że ta metoda jest indywidualny dla każdego samochodu, nie bój się eksperymentować (w granicach rozsądku, oczywiście).
3
Inną metodą zwiększenia momentu obrotowego silnika jest zwiększenie pojemności skokowej. Do tego wymień wał rozrządu na wał korbowy z dużym przebiegiem lub ustaw tłoki o większej średnicy, a najlepiej zrób to i to. Również użyć tłoki o mniejszej masy, dzięki czemu zmniejszy się obciążenie na wał korbowy. Nie zapomnij, aby po tych wszystkich manipulacji z wymianą części silnika dokładnie wyregulować zapłon i dopływ paliwa z powietrzem. Odbywa się to albo ios elektronicznej jednostki w przypadku инжекторными silnikami, albo ustawieniem gaźnika.
4
Również istnieje szybszy sposób na zwiększenie momentu obrotowego silnika pod tytułem chip-tuning. Jeśli twój samochód jest wyposażony w elektroniczną jednostkę sterującą, to skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy albo wyjąć chip odpowiedzialny za sterowanie silnikiem, i przesilają go, albo wymienić go na inny.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *