Jak zwiększyć rozstaw osi koleiny

Każdy samochód ma swoją własną wartość rozstawu osi, innymi słowy, u każdego samochodu, jego odległości między lewymi i prawymi kołami. Dość często pojawiają się pewne powody, dla których występuje konieczność zwiększyć rozstaw osi koleiny.

Jak zwiększyć rozstaw osi koleiny

Trzeba

  • – zestaw klocków;
  • – nowe śruby o większej długości;
  • – narzędzia;
  • – nowy system hamulcowy.

Instrukcja

1
Dowiedz dopuszczalny zasięg kół, które można używać w samochodzie. Zwykle producent liczy na konstrukcję tak, aby była możliwość zainstalowania dysków z dużym, jak i mniejszym spadkiem. To pozwoli nieznacznie zmienić wartość rozstawu kół. Czyli trzeba po prostu kupić felgi na długich wysięgach, które nadają się na swój model samochodu. Taka zmiana nie pociągnie za sobą żadnych negatywnych skutków, a wręcz przeciwnie, hamowania pojazdu znacznie się poprawi. ale przed ostrymi zakrętami na powiększony rutynę lepiej zwalniać.
2
Najprostszym sposobem, aby znacznie zwiększyć rozstaw osi rozstaw kół – ustawić podkładki. To specjalne elementy, które są osadzone na piaście, a tym samym wysuwając koła w bok. Teraz na półkach sklepów motoryzacyjnych można znaleźć wiele różnych rodzajów klocków pod absolutnie dowolny model samochodu. Również trzeba kupić nowe śruby o większej długości.
3
Zainstaluj nowe hamulce. Po zwiększeniu rozstawu osi, zwiększa obciążenie przy hamowaniu. Natywny system samochodu nie będzie w stanie sobie z tym poradzić. Dlatego trzeba ustawić bardziej nowoczesny układ hamulcowy. Na tylne koła, najlepiej jest zainstalować hamulce tarczowe wentylowane, a na przednie – hamulce bębnowe.
4
Jeśli samochód jest przygotowany do występów w żadnych zawodach sportów motorowych, jeździ na długich wysięgach i koła dystansowe nie dadzą pożądanego efektu. W tym przypadku konieczne jest, aby usunąć belkę, pokroić ją i spawane nową część. Wkładka powinna być z tego samego materiału co korpus. W kompleksie z tego środka należy zainstalować dyski o większej średnicy i wzmocnione hamulce. Również trzeba wymienić wahacze i sprężyny i ustawić kąt nachylenia części zawieszenia.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.