Jak zrobić wentylację samemu na działce

Bez wentylacji w domu nie da się żyć. I jeśli w miejskich domach ona, jak zwykle, można to zrobić wentylację w kraju trzeba samemu. Wybór systemu zależy w dużej mierze od tego, ile czasu spędzasz w pomieszczeniu. Jeśli wybierasz się na weekend i praktycznie nie zapraszam do domu, będzie ci odpowiadać prosta grawitacyjna lub wentylacja. Aby móc żyć w kraju, trzeba podejść do stworzenia systemu wentylacji bardziej poważnie.

Jak zrobić wentylację samemu na działce

Trzeba

  • – obliczenia i projekt wentylacji;
  • – nawiew z instalacji;
  • – wentylator wyciągowy;
  • – wentylacyjne i odciągowe kanały;
  • – nawiewniki i kratki;
  • – rekuperator;
  • – łączniki;
  • – potrzebne narzędzia (śrubokręt, śrubokręt, wyrzynarki, wiertarki, szczypce, wiertarka, itp.)

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem prac zrób projekt wentylacji, oblicz niezbędną mobilność powietrza (zwykle wystarczy 60 metrów sześciennych na osobę, ale jeśli jest kominek, to należy zwiększyć ten wskaźnik do 100 metrów sześciennych). Zgodnie z układem pomieszczeń znajdź miejsce dla przewodów i kanałów wentylacyjnych, należy zapewnić między pokojami swobodny obieg powietrza.
2
Zaznacz приточную instalację, z której system będzie napływać powietrze. Wybierz najbardziej czyste miejsce w ogrodzie lub na strychu, można umieścić ją na ścianie w domu. Jeśli zdecydujesz się umieścić приточную instalację w ogrodzie, wyposażyć ją gruntowym wymiennikiem ciepła, aby użyć temperaturę ziemi: w lecie chłodzić powietrze, a zimą ogrzewać.
3
Na dachu lub w zewnętrznej ścianie domu umieścić wentylator wyciągowy. To wyświetli zużyte powietrze na zewnątrz. Przy wyborze miejsca noclegów nie należy zapominać, że najmniejszą możliwą odległość między вытяжным wentylator nawiewny instalacją powinno być nie mniej niż 8 metrów (na jednej ścianie) lub 5 m (na sąsiednich ścianach).
4
Jako kanałów wentylacyjnych można korzystać z żadnych rur (z wyjątkiem kanalizacji), ale w celu złożenia najlepiej weź elastyczne stalowe sprężyny. Są one dostępne w cenie, ale podczas instalowania i eksploatacji należy uważać, łatwo je uszkodzić.
5
Na końcu kanałów wentylacyjnych zamocować specjalne nawiewniki, a na wyciągi można umieścić zwykłe kraty. Jeśli na poddaszu chaty mieszkalnej, montować kanały w ściany i dach, a w domu z poddaszem do zamieszkania wygodniej umieścić je w przestrzeń pod dachem.
6
Na strychu, w garażu lub kotłowni ustaw główny element systemu wentylacyjnego – rekuperator, który latem będzie chłodzić powietrze (a w zimie, gdy trzeba ogrzewać). Przy wyborze рекуператора należy zwrócić uwagę nie tylko na wydajność pracy, ale i na moc wentylatorów. Podczas montażu należy pamiętać, że co najmniej raz w roku (przy stałej obsługi – dwa razy) należy czyścić filtry od brudu, więc sprzęt powinien być w zakresie dostępu.
logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.