Jak обкладывать pieca płytek

Do wykończenia pieca dobrze nadaje się płytki ceramiczne. Ona jest w stanie nadać estetyczny wygląd i zwiększyć pojemność cieplna pieca. Taki materiał wykończeniowy trzyma się na powierzchni ponad 5 lat.

Jak обкладывать pieca płytek

Instrukcja

1
Na początek zajmij się przygotowaniem pieca do układania. Aby to zrobić, wykonaj czyszczenie jej od gliny, farb i zaprawy. Powierzchnia powinna być oczyszczona aż do cegły. Spoiny należy oczyścić na głębokość większą niż 1 cm, Do tego celu użyj metalowej szczotki lub болгарку ze specjalną przystawką. Jeśli farba nie zostanie usunięty, to zrób małe nacięcie na powierzchni. Szerokość ich powinna wynosić około 2-3 mm. Przetrzeć powierzchnię wilgotną gąbką.
2
Następnie na piecu zabezpieczyć specjalną кладочную siatkę. Przymocować ją za pomocą metalowych kotew. Również często stosuje się do tego celu zwykłe śruby. Wkręcić je w uprzednio wywierconych победитовым wiertłem otwory. Wzmocnić siatkę można za pomocą kawałków drutu, którą trzeba z góry założyć w szwy. Powinna ona być umieszczona w odległości 10-15 cm.
3
Do układania płytek potrzeba zwykły lub żaroodporny klej do płytek. Obecnie istnieją specjalne zaprawy klejące zaprawy, które są przeznaczone do wykładania pieców płytkami ceramicznymi. Produkowane są w postaci suchej mieszanki. Zaleca się, aby dodać do roztworu soli kuchennej. Na 1 wiadro kleju wystarczy 1 kg soli. Woda w zaprawie klejącej będzie utrzymywać znacznie dłużej. Sól jest w stanie zapobiec jej utracie.
4
Układać płytki ceramiczne na maksymalnie rozgrzanej powierzchni pieca. Taki stan musi być utrzymywana podczas całego procesu układania. Zacząć układać materiał wykończeniowy najlepiej od spodu. Użyj tic dla zachowania jednakowej grubości spoin. Co kilka rzędów należy sprawdzać pion muru. Dopasować fryzurę. W przyszłości to już nie będzie można zrobić.
5
Praca межплиточные szwy utwardzeniem. Stosować ją gumową szpachelką lub specjalną pacą. Trzeba tylko wyczyścić płytki ceramiczne wilgotną gąbką.
logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *