Jak zbudować kurnik

Budowa kurnika jest bardzo ciekawa i przydatna lekcja. Uważa się, że budowa kurnika wielu nie może sobie pozwolić, zabiera wiele sił, czasu i pieniędzy. To nie do końca prawda. Wszystko poprawnie zaprojektowany i zaplanowane, dość szybko i bez większych infuzji środków pieniężnych można własnymi rękami zbudować kurnik.

Jak zbudować kurnik

Instrukcja

1
Wybudujemy kurnik dla 15 goli ptaki. Kurnik robimy o szerokości 2 m, długość 3m i wysokości przedniej ściany 2,5 m, a z tyłu 1,5 m. Najpierw wykonać szkielet. Do jego produkcji używamy drewniane kłody o średnicy 10 cm, należy je kopać w ziemi na głębokości 70 cm Wszystkie вкапываемые w ziemię części kłody trzeba pokryć dwa razy gorącym bitumem na wysokości 1,3 m. W górnej części ramy robimy opaski, wiązki 5 na 5 cm.
2
Następnie обшиваем rama z dwóch stron тесом. Na początku обшиваем zewnętrzne strony tak, aby nie było szczelin. Tylną ścianę robimy głuchy, a w przedniej, robimy okno otwierane skrzydło i drzwi. W regionach o zimnym klimacie, okna lepiej zrobić z dwoma ramami. Pod oknem na wysokości 20-30cm robimy łaz, o szerokości 20cm i wysokości 30cm. Od wewnątrz, zewnętrzny tec обиваем izolacją, do tego użyć papa lub karton.
3
Po tym, обшиваем тесом ściany kurnika od wewnątrz. Powstałej przestrzeni między zewnętrznym i wewnętrznym тесом, zasypiamy trocinami, będą grać rolę izolacji. W trociny można dodać однопроцентный гексахлоран.
4
Paul robimy z drewnianej deski lub officiant. Wokół kurnika, wydobyto rowu o głębokości 20-30 cm dla odpływu wody. Dach robimy z małym, 20-30 cm, напуском, aby woda nie spływała po ścianach kojca. Dla zachowania ciepła, w zimie, przed wejściem w kurniku lepiej zrobić mały izolowana przedsionek. Wszystkie progi robimy wysokości 30 cm.
5
W pobliżu kurnika robimy mały, 2 na 2m, wybieg. Ограждаем jego metalową siatką o wysokości do 2m, z dużą komórką, aby w niej nie przeskoczyli kurczaki. Koniecznie вкапываем siatkę w ziemię na głębokość 30 cm, a w obwodzie, na dole, обиваем jej deską o szerokości 30 cm, to zabezpiecza przed wnikaniem w kurniku gryzoni i innych petycji gości. Jeżeli pozwalają na to możliwości, można zrobić zadaszenie nad выгулом, aby kury mogą chodzić i w niesprzyjającą pogodę.
6
Teraz szalik kurnik od wewnątrz. Na początek, ściany poprawimy wapienną, aby nie dopuścić do rozmnażania się bakterii i grzybów. Wzdłuż bocznych i tylnej ściany, robimy kryjówki, długości, obliczenia 50-60 cm na kurę.
7
Poidła i karmniki posiadamy w odległości od podłogi, aby kury nie mogli w nich grzebać. W kurniku prowadzimy oświetlenie i jeśli trzeba montujemy urządzenia grzewcze. Wszystkie instalacje i źródła ogrzewania, muszą być nieosiągalna dla kurczaka.
Należy zwrócić uwagę
Być może od tej wyprawy niektórych odstrasza brak na działce kurnika i brak wiedzy o jego budowie. Można przypuszczać, że zbudować kurnik – impreza, отнимающее dużo sił, czasu i pieniędzy, jednak, szybko cię uspokoić. Jeśli wszystko dobrze zaplanować, to kurnik można zbudować własnymi rękami, szybko i bez dużych nakładów finansowych.

Porada
Ptak ten nie jest kapryśny, wszystkożernych, choć trochę ciekawa i nie do końca sprytny, ale na posterunku zawsze świeży produkt – jajko, tak i ptasie odchody – doskonały nawóz dla wszystkich roślin. Przeraża brak kurnika i informacje jak go zbudować? To ten artykuł pomoże rozwiązać wiele problemów, narracja jak zbudować kurnik własnymi rękami.

logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.