Jak zaizolować taras

Taras jest swego rodzaju kontynuacją domu, dlatego wskazane jest, aby płynnie łączy się z architekturą domu w ogóle. Odkryty taras jest używany tylko w sezonie letnim, a zamkniętą można ocieplić i cieszyć się nim i zimą.

Jak zaizolować taras

Trzeba

  • – płyty z пеноплекса;
  • – pianka montażowa;
  • – гидробарьерная folia;
  • – belka 27х27 mm;
  • – do nadruków wprasowywanych taśma klejąca;
  • – теплоотражатель Экофол;
  • – kołki rozporowe;
  • – блокхаус.

Instrukcja

1
Zaznacz na podłodze warstwę płyt z пеноплекса grubości co najmniej 35-40 mm, który charakteryzuje się wysokimi теплоизолирующими i гигроскопичными właściwości. Styki arkuszy пеноплекса taktuje montażową, usuwając nadmiar.
2
Na wierzchu płyt настелите всплошную гидробарьерную film, którego boki skleić metalizowane taśmą.
3
Po tym настелите właściwie pokrycie podłogi i przejdź do izolacji ścian, przygotowując powierzchnię.
4
Upewnij się, że powierzchnia ściany czyste, mocne i gładkie, po czym застелите ich гидробарьерной folią, обшив ją w pozycji pionowej wiązki wielkości 27х27 mm z odstępami między nimi, równe szerokości пеноплексовых płyt, ale nie więcej niż 80 cm Szwy folii skleić metalizowane taśmą.
5
Między belkami włożyć i zabezpieczyć specjalnymi kołkami z szerokim paznokci płyty пеноплекса.
6
Na wierzchu umieść теплоотражатель „Экофол” (to metalowy pokryty folią z лавсана z jednej strony 3-хмиллиметровый spieniony polietylen), który należy przymocować zszywaczem (tymczasowo), a krawędzie sąsiednich arkuszy skleić metalizowane taśmą.
7
Блокхаус montować poziomo, zaczynając od dołu i przesuwa się w górę raz, na całym obwodzie tarasy koncentryczne rzędami. Zapewni to układanie блокхауса w równych rzędach z idealnego połączenia lotnicze elementów w rogach pomieszczenia. Zacznij od drzwi, poprowadzić poziomą linię na całym obwodzie, po zakończeniu z drugiej strony otworu.
8
W ten sam sposób izolować sufit, biorąc pod uwagę, że szeregi блокхауса na suficie powinny być zamocowane równolegle do lokalizacji блокхауса na ścianach. W razie potrzeby блокхаус można wymienić na wyższe lub OSB.
Należy zwrócić uwagę
Należy uważać, aby przy ociepleniu tarasy różnica w wysokości rzędów блокхауса na całym obwodzie tarasu nie przekracza 5-7 mm, a najlepiej tej różnicy nie powinno być w ogóle.

Porada
Теплоотражатель instalować metalizowane warstwą wewnątrz (pomieszczenia).

logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *