Jak zrobić гипсокартоновую ścianę

Płyty gipsowo-kartonowej jest dostępny materiał, który można zastosować w wielu różnych pracach. Z jego pomocą można ocieplić ściany, poprawić ich izolację, zbudować wewnętrzne przegrody i stworzyć ozdobne elementy wnętrza.

Jak zrobić гипсокартоновую ścianę

Trzeba

  • – płyty gipsowo-kartonowe;
  • – ołówek;
  • – ruletka;
  • – stolarski wypoczynkowa;
  • – prowadnice profile;
  • – montowane w szafie profile;
  • – wkręty;
  • – poziom;
  • – drewniana belka;
  • – wełna mineralna.

Instrukcja

1
Jeśli zdecydujesz się zrobić ściankę działową z płyt gipsowo-kartonowych, to najpierw zajmijcie się zastosowaniem znaczników. Na sufity narysuj linię, wzdłuż której będą instalowane металопрофили. Umieść konstrukcję prostopadle w stosunku do przylegającej ściany. Dla prawidłowego obliczenia kąta użyj stolarski wypoczynkowa. Podczas montażu metalowe ramki zastosować prowadnice, profile, których rozmiar wynosi 50х40 mm, montowane w szafie profile powinny być wielkości co najmniej 50×50 mm.
2
Do pracy należy używać arkuszy płyt gipsowo-kartonowych o grubości 12 mm. W niektórych przypadkach konieczne jest przegrodę poszycie z dwóch warstw. Konstrukcja w tym przypadku będzie uzyskać dodatkową sztywność. Po znaczników można przystąpić do instalacji prowadzącego profilu. Zamocuj go na suficie. Następnie włóż i ustaw poziom jeden kolumnowym profil. Powinien on znajdować się przy ścianie. Włożyć prowadnicę w kolumnowym profil u ścianki. Między sobą zabezpieczyć je za pomocą śrub.
3
Zrobić znak na odległość 2 i 4 m od ściany. Na tym dystansie wklej jeszcze jeden profil. Powinien znajdować się pomiędzy prowadnicami. Koniecznie wyrównać jego poziom. Przykręć prowadzący profil, który leży na podłodze. Po tym, zrobić znak 60, 120, 180 i 300 cm od ściany. Przykręć pozostałe profile montowane w szafie. Wszystkie profile powinny znajdować się na poziomie.
4
W przypadku, gdy w ścianie działowej należy zainstalować drzwi, to z tyłu załączyć drewniana belka. Jest on potrzebny dla bardziej precyzyjnego montażu bloku. Należy pamiętać, między nimi musi być krótkim. Przeprowadź w ramie wszystkie niezbędne przewody.
5
Następnie przejdź bezpośrednio do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Przymocować arkusze za pomocą śrub. Muszą być dobrze zabezpieczone. W przeciwnym razie arkusze zaczną pękać. W odstępach należy ułożyć wełnę mineralną. Materiał ten zwiększa izolację akustyczną i izolację cieplną.
logo
Kategoria:
Remont chaty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.