Jak zrobić piwnicę

Jak zrobić piwnicę? Zwykle dzieje się to tak: grzebać wykop, wznosi się i pokrywają ściany, a następnie betonowa podłoga. Choć praktyka pokazuje, że ta prosta technologia jest нерациональной. Taka piwnica jest bardzo podatny na nierównomierne skurcz, nie ratuje nawet głębokość jego posadowienia. Wilgotny grunt pogarsza problem. Jaką trzeba korzystać z technologii, aby piwnicy był wygodny i niezawodny?

Piwnica z betonu monolitycznego - doskonały wybór dla każdego domu

Instrukcja

1
O wiele bardziej ekonomiczne i łatwiejsze w piwnicy, jeśli schować przed tym płyty monolityczne z betonu na dnie wykopu. Już na niej można budować ściany z bloków lub za pomocą deskowania. Sam фундаментную płyty należy zabezpieczyć warstwą lub warstwami hydroizolacji, składający się z folii z tworzyw sztucznych i materiałów bitumicznych. To zabezpieczy piwnicę przed wnikaniem wód gruntowych.
2
Jeśli grunt pod domem na mokro, ściany od strony zewnętrznej należy dokładnie posmarować gorącym bitumem przynajmniej dwa razy (lepiej więcej), po czym nakleić papy kilkoma warstwami lub lepiej ruberoidu albo гидростеклоизола. Następnie należy zasypać ściany warstwą suchego piasku.
3
Gorący asfalt należy stosować tylko wtedy, gdy pogoda jest sucha i słoneczna. Jeśli będzie padać – zbierajcie się. Warto zauważyć, że nawet najbardziej wysokiej jakości izolacja przeciwwilgociowa ścian piwnicy pomieszczenia nie zwalnia właściciela od wilgoci na 100%. Przez fugi woda nadal będzie przeciekać.
4
Aby zlikwidować wyciek, można skorzystać z nowym i skutecznym materiałem – гидротексом, który likwiduje wszelkie wycieku, osusza ściany, hamuje grzyb.
5
Monolityczne (na monolitycznej płycie) piwnice na niejednorodnych i słabych glebach świetnie wykonują swoją pracę. Są one łatwe są izolowane styropianem od wewnątrz. Do tego styropian klej na ścianę i na siatkę штукатурят. W porównaniu z tradycyjnymi piwnicami, monolityczne, które pozwalają znacznie obniżyć zużycie materiałów.
6
Piwnica należy ufundować na głębokości 1,3-1,5 m, biorąc pod uwagę położenie podłogi na wysokości 0,9-1,05 m nad oznaczeniem ziemi. Wysokość cokołu w tym przypadku wynosi 60-70 cm, a grubość ściany piwnicy – 30 cm lub więcej. Jeśli cokół, powiedzmy, ma wysokość 45-60 cm, a pomieszczenia piwniczne ściany mają grubość od 40 cm, piwnica należy ufundować na głębokości 1,6-1,75 m.
7
Podczas budowy piwnicy (jak i podczas budowy całego domu) ważną rolę odgrywa przestrzeganie cyklu prac. Prace przy budowie i urządzenia piwnicy trzeba zakończyć całkowicie w ciągu sezonu.
logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *