Jak zbudować piwnicę

Jeśli nawet w piwnicy i nie jest integralną częścią każdego domu jednorodzinnego, na pewno go można nazwać bardzo ważną częścią. W dużej piwnicy można umieścić cały magazyn do przechowywania surowych i pożywienia, z konserwantami, wszelkich rzeczy, które na razie nie są potrzebne, ale mogą się przydać w przyszłości. Także piwnica może służyć jako biura lub nawet siłowni w domu. Jak zbudować dobry piwnicy, zaraz zobaczycie.

Z piwnicy można zrobić magazyn, gabinet lub nawet siłownia

Instrukcja

1
Za mało dla dobrego piwnicy wystarczy wykopać dziurę. Przecież to pomieszczenie musi być niezawodny, odporny na wilgoć i dobrze dobrą wentylację. Przed budową piwnicy trzeba najpierw należy wykopać dołek o głębokości 2 metrów i zobacz, jest tam woda. Jeśli woda nie przychodzi – masz szczęście. W przeciwnym przypadku wystąpi konieczność przeprowadzenia hydroizolacyjne pracy. I należy to zrobić dokładnie, tak jak błąd to bardzo trudne i kosztowne rozwiązania.
2
Najlepiej w piwnicy wrzucać z cegły na глинистом roztworze z dodatkiem piasku lub kamienia z kamieniołomu w roztworze z piasku i wapna. Przed wyborem grubości ścian piwnicy trzeba wziąć pod uwagę konstrukcję przyszłego domu. Jeśli on będzie kapitalnym i wykonanym z bloku żużel lub cegły, należy zrobić piwnica o grubości ścian do 50 mm większa od grubości muru skrzyni w domu. Do kamieniołomu piwnicy ściany powinny być nieco grubsze.
3
Podłoga najlepiej zrobić z połamanych cegieł, żwiru lub keramzytu na глинистом roztworze. Dalej murowanie uszczelniony i zabezpieczony przed wilgocią warstwą papy. Można i zostawić podłoga klepisku. Wtedy będzie lepiej utrzymywać stałą niską temperaturę i wyeliminować nieprzyjemne zapachy.
4
Strop sufit piwnicy należy zrobić z ПКЖ, pod nich подстелив deski do firmware. Dla piwnice pod całym domem potrzebne oporowe kolumny, które mogą służyć szeregi z bloku żużel lub cegły o grubości 500-600 mm.
5
Szczególną uwagę należy zwrócić na hydroizolacji. Do tego odpowiednia warstwa bitumu z гирсой lub słomą, pianobetonu, kilka warstw papy lub papy. Wszystkie spoiny należy starannie uszczelnić i uszczelnić, aby w pomieszczeniu nie przecieka woda z nieprzyjemnymi zapachami.
6
O wentylacji też należy zadbać. Trzeba do tego zrobić dwa wentylacyjnego, w ramach których mogą wystąpić kominy lub okienka, znajdujące się w różnych kierunkach piwnicy po przekątnej. Jedna rura (lub okno) musi znajdować się blisko podłogi, a druga – do sufitu. A z pomocą story-zasuw będzie można regulować intensywność wentylacji.
Należy zwrócić uwagę
Urządzenie piwnicy wiąże się z dużymi trudnościami, zwłaszcza w tych miejscowościach, gdzie wody gruntowe nadają się blisko powierzchni, a także w tych przypadkach, jeśli w domu nie mieszkają na stałe. W tym przypadku koszty budowy piwnicy będą znacznie przewyższać możliwość zapisania w nim zbiorów. Jednak, jeśli ktoś mimo wszystko chce wiedzieć, jak budować piwnicy własnymi rękami, można opisać technologię.

Porada
Jak zbudować piwnica własnymi rękami. Jak budować sucha piwnica? Jeśli masz własny dom na wsi, to prawie na pewno w twoim domu będzie znajdować się piwnica. Ale jak frustrujące czasami zejść do piwnicy i odkryć, że twoje banki stoją na pół w wodzie, a ziemniak, która znajdowała się w szufladach bezpośrednio na podłodze, подмокла. W takich chwilach każdy właściciel myśli o tym, jak zrobić swój piwnica sucha i dlaczego znajduje się tam woda.

logo
Article Categories:
Remont chaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *