Jak zrobić świecę samodzielnie

Kolorowe świece, zdobione cekinami lub naturalnymi materiałami łatwo wykonać w warunkach domowych z wosku lub mieszanki parafiny z стеарином. W trakcie pracy można łączyć свечную masę, malowane w różne kolory za pomocą barwników rozpuszczalnych w tłuszczach.

Jak zrobić świecę samodzielnie

Trzeba

  • – parafina;
  • – стеарин;
  • – wosk;
  • – knot;
  • – barwnik do wosku;
  • – woskowe kredki;
  • – forma do świec;
  • – płynny detergent;
  • – materiały do dekoracji świec.

Instrukcja

1
W warunkach domowych świece można odlać z parafinowego wióry, wosku lub świecznik złomu. Jeśli masz zamiar korzystać z czystej parafiny, dodać do niego стеарин z obliczeń dwadzieścia gramów стеарина na sto gram parafiny. To daje świeca masie dodatkową elastyczność i pomaga usuwać barwnik substancja z liści i kwiatów, jeśli będziesz ich używać w celu nadania koloru cieczy.
2
Przygotuj formę do świec. W tym charakterze można użyć formy silikonowe do pieczenia, plastikowe kubki, puszki. Do budowy kręcone świec dodać formularz z papier-mache. Вылепите podstawę z gliny, owinąć jej mokrą chusteczką i maskującą na małe kawałki gazety tak, aby uzyskać warstwę papieru o grubości półtora-dwa milimetry.
3
Pokroić wyschnięty formularz na dwie połówki i usuń z niej пластилиновую podstawę. W górnej części zostawić otwór, w który będzie wylana świeca masa. Połączyć fragmenty formularza za pomocą nici lub gum.
4
Najczęściej formy do świec polecam smarować każdym płynnym detergentem. To pomoże wyodrębnić mrożone świecę. Czasami w tym celu stosuje się olej roślinny, ale może pozostawić na powierzchni świece неаккуратные rozwody.
5
Umieść w formularzu knot. Można go zrobić z kilku nici bawełnianych, сплетя je w warkocz i пропитав parafiną. Jeśli masz zamiar stopić gotowe świece, delikatnie wyjmij knoty z nich. Ponadto, knoty można kupić wraz z innymi towarami do robótek.
6
Wykonaj w dnie formy mały otwór i włożyć w niego knot. Umieść górną część formy ołówek lub różdżkę, wsuwając ją dokładnie w środku, i przywiązać do wyniku poprzeczki górną część knota. Do budowy małych świec lepiej użyć krótkie knoty, zamocowane na metalowych podstawkach.
7
Jeśli masz zamiar ozdobić świeczkę przyprawami lub muszli, moda kartonową wkładkę. Jego średnica musi być na półtora lub dwa centymetry mniej średnicy przyszłego świece. Umieść wkładkę w kształcie i wsypać przestrzeń między ściankami ozdobnym materiałem. Górną część knota w produkcji taka świece należy mocować tak, aby mieli możliwość wyjąć wkładkę w procesie krzepnięcia świecznik masy.
8
Stop parafiny lub wosku w kąpieli wodnej. Do barwienia świec masy dodać barwnik lub wbity w plastry woskowe kredki. Wymieszać masę do uzyskania jednolitego koloru. Jeśli chcesz wykonać wielokolorowe świecę, podziel stopić na części i окрасьте każdy w swój kolor.
9
Wlać roztopionej masę do przygotowanej formy. Jeśli robisz świecę w kształcie z wkładką, stopniowo wyjmij go tak, aby stopić wypełnia przestrzenie między poszczególnymi fragmentami wystroju, ale same przedmioty użyte do wykończenia, nie udało się zejść do środka. W castingu do kolorowych świec wlać masę jednego koloru, daj jej lekko ostudzić i wlać kolejną porcję.
10
Daj formie do ostygnięcia w temperaturze pokojowej w ciągu pięciu-sześciu godzin. Delikatnie przyciąć nadmiar bezpiecznika i wyjmij gotową świecę. Jeśli formularz jest źle oddziela, należy umieścić ją na pół godziny do lodówki.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.