Jak zrobić skaner

W przypadku braku masz skanera można korzystać z innych urządzeń, aby uzyskać cyfrowy obraz tego lub innego dokumentu. Jest to jeden z dodatkowych właściwości aparatu.

Jak zrobić skaner

Trzeba

  • – aparat fotograficzny;
  • – program do edycji zdjęć.

Instrukcja

1
Przełącz aparat w tryb makro. Zwykle jest to wykonywane z głównego menu kamery za pomocą przycisku strzałki w dół, zwykle jest ona oznaczona piktogramem z wizerunkiem kwiatu. Wielu nowoczesne aparaty mają również funkcję tworzenia kopii zapasowej, to odbywa się za pomocą przycisku oznaczonego piktogramem z symbolem kilka arkuszy papieru.
2
Ustaw maksymalną jakość obrazu w odniesieniu do liczby pikseli na określonym obszarze obrazu. Ustawić żądaną wartość rozmiaru zdjęcia — im więcej, tym lepiej.
3
Umieść dokument na płaskiej powierzchni przy dość silnym źródle światła, najlepiej skorzystać z parapetem w ciągu dnia. Powiększ aparat do dokumentu na odległość nie więcej niż 70-80 cm w taki sposób, aby na nim nie było widać cień i światło równomiernie kładł na całej powierzchni.
4
Staraj się trzymać aparat równolegle do dokumentu. Nie należy używać lampy błyskowej do fotografowania, w szczególności w odniesieniu do laminowanych dokumentów. Zrób zdjęcie, opisz go, maksymalne zbliżenie obrazu. Jeśli размазано, zdjęcie należy przerobić. Jeśli masz aparat z zoomem optycznym, odłącz go. Najlepiej w ogóle nie korzystać z podejściem.
5
Wykonane zdjęcie dokumentu przenieś do pamięci komputera za pomocą kabla USB lub czytnika kart. Otwórz edytor graficzny, który jest zwykle używany do przetwarzania obrazu, tu podejdzie i standardowy Paint, ale lepiej używać Photoshop lub Photostudio do korzystania z dodatkowych ustawień jakości.
6
Przyciąć niepotrzebne obszary zdjęcia, trochę zmniejszyć rozmiar obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnych proporcji, ustaw maksymalną jakość obrazu, określając liczbę pikseli na cal kwadratowy. Zapisz obraz, jeśli trzeba, przez edytor lub programu do przeglądania wyprowadź go na drukowanie.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.