Jak zrobić rysunek chałupy

Na lekcjach rysunku, nauczyciele mogą powierzyć dzieciom narysować absolutnie dowolny obraz. Jeśli dziecko jest utrudnione samodzielnie narysować zadana, to on zwróci się do mamy lub taty. Dlatego rodzice muszą wiedzieć, jak narysować te lub inne przedmioty. Na przykład na lekcji mogą dać zadanie narysować domu.

Jak zrobić rysunek chałupy

Trzeba

  • – czyste arkusze papieru;
  • – prosty ołówek;
  • – gumka;
  • – pędzle;
  • – farby akwarelowe;
  • – kredki;
  • – szklankę z wodą.

Instrukcja

1
Spróbuj razem z dzieckiem. Pytaj u niego, co chce narysować domu, bo to jego dzieło. Można najpierw narysować jeden rysunek, szczegółowo, pokazując, jak należy to robić, a potem zaproponować małemu artyście zrobić drugi, ale już samodzielnie.
2
Weź czystą kartkę papieru. Lepiej umieścić go w pozycji poziomej. Zacznij rysowanie od szkicu wykonanego w zwykłym ołówkiem. Staraj się rysować cienkie linie, aby było ich po prostu wyprać. Narysuj prostokąt, który będzie być остовом przyszłego chałupy. Uważnie należy uważać, aby szkic był symetryczny.
3
Zacznij rysować kłody na każdym rogu chałupy, bo chałupy zwykle robili to z обтесанных pni drzew. Kłody nie muszą być równe, ale i bez nadmiernej zaniedbania. Narysuj dach domku. Ona też powinna być wykonana z desek.
4
Podajcie obramowania okien. Pamiętaj, że na altany zawsze były wykończenia i okiennice. Gzymsy powinny być wzorzyste. Z boku udawaj drewniany ganek w domu.
5
Wybierz, co będziesz robić końcowy rysunek. Jeśli to ołówki, należy lekko zatrzeć, ołówka, aby pod kolorowym był mniej wyraźny. Jeśli będziesz używać farby akwarelowe, to spróbuj bezpośrednio na szkicu. Narysuj również obok domu drewniany studnia, ogrodzenie i ogród.
6
Odłóż rysunek do wyschnięcia, jeśli jest on wykonany farbami. Po całkowitym wyschnięciu delikatnie подотрите gumką ołówka w tych miejscach, gdzie jest to najbardziej widoczne. Pierz je bardzo lekkimi ruchami, aby nie naruszać ton farby. Podczas całego procesu szczegółowo поясняйте dziecku każde swoje działanie. Zostaw wykonany rysunek jako przykład. Teraz poproś, aby twoje dziecko samodzielnie narysować domu. Pamiętaj, dziecko będzie starał się pokonać cię w sztuce rysowania.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.