Jak zrobić szkic

Na pewno przynajmniej czasami przychodzą do głowy różne pomysły pięknych sukienek i innych ubrań, które chciałbyś mieć, ale nie wiesz, gdzie kupić. Najczęściej takie pomysły pozostają невоплощенными tylko dlatego, że ich twórcy nie wiedzą, jak przekształcić utworzony w myślach rzecz prawdziwą. Pierwszym krokiem do materializacji idei rzeczy jest jej szkic na papierze. Szkic jest szczególnie ważne, gdy rzecz trzeba uszyć nie sobie, a do znajomego lub klienta – w tym przypadku najpierw trzeba pokazać człowiekowi szkic jego przyszłości kombinezonu. Nawet jeśli uważasz, że nie umiesz rysować – nie problem.

Jak zrobić szkic

Instrukcja

1
Odzież kontury i proporcje ciała, odpowiednio, trzeba mieć pojęcie o tym, jak zbudowane jest ludzkie ciało – to pomoże zbudować właściwy szkic.
2
Budowanie proporcji zaczyna się od głowy. Wysokość od podłogi do podbródka u człowieka wynosi 6,5 jego goli – czyli proporcje ciała ludzkiego w stosunku do głowy równe 7,5:1. Można również stosować proporcję 8,5:1. Taka proporcja wydłuża nogi modelki na szkicu i sprawia, że rysunek jest bardziej wyrafinowany.
3
Kobieca postać bardziej płynna, niż męskie. Rysując szkic garniturów, pamiętaj o tym, że u mężczyzn ramiona szersze niż biodra, a postać bardziej kanciaste, niż kobiet. U kobiet, wręcz przeciwnie, biodra szersze niż ramiona.
4
Zanim rysować kształty sylwetka, набросайте pomocniczy „rama” tułowia, po dokonaniu 8 etykiet na arkuszu A4 z równymi odległościami.
5
Narysuj яйцеобразную kształt głowy, zwężający się do dołu prostokąt tułowia, lekko конусообразные formy kończyn. Stawy kończyn narysuj w postaci kropek. Poszczególne formy kręgu płynnym konturem – pomogą one realistycznie przedstawić sylwetkę człowieka.
6
Po tym zacznij modelować planowany garnitur na схематичной figurze. W szkicu nie warto rysować najdrobniejsze szczegóły – wystarczy zrobić prawdziwy i piękny obraz tego, co planujesz uszyć.
7
Zdefiniuj szkic typ fasonu i kroju garnituru lub sukienki, dodać kilka szczegółów, подкорректируйте sylwetka. Twój szkic jest gotowy.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *