Jak zrobić renifera z drutu

Figurki, posklejane z tworzyw sztucznych lub gliny, wyglądają dość masywnie. Oni nie nadają się do dekoracji jasnego, „z powietrza” wnętrza. Jeśli chcesz uzyskać bardziej elegancki odpowiednik takich statuetek, należy wymienić materiał na drut. Pozwoli ona stworzyć objętość, ale przy tym zachować wrażenie nieważkości przedmiotu.

Jak zrobić renifera z drutu

Instrukcja

1
Znajdź zdjęcie lub rysunek z wizerunkiem jelenia. Ten wzór będzie potrzebne do tego, aby określić proporcje przyszłego rzemiosła.
2
Wybierz drutu. Ona musi być na tyle sztywna, aby utrzymać formę. Ale nie kruche i nie jest elastyczna – aby loki z czasem nie разогнулись.
3
Zacznij tworzyć obudowa z poziomych linii. Z jednego kawałka drutu „вылепите” kręgosłup jelenia, jego brzuch, szyję i głowę. Jeśli chcesz zrobić postać, którą będzie można powiesić na choince lub na ścianie, do obrabianego elementu przykręcić dwie drutu dla przedniej i tylnej części stopy. Należy zwrócić uwagę na ich formę – bliżej tułowia stają się szersze, na poziomie kolan wykręcają mi temu.
4
Poszczególne obwody wypełnij płytkie drucianą siatką. Napiąć między przeciwległymi krawędziami każdej części cięcia drutu – powinny one znajdować się w równej odległości. Następnie prostopadle do nich rozciągają „nici”, na przemian tracąc ich pod i nad spotykane проволочками.
5
Trójwymiarowy rzemiosła można utworzyć łącząc dwie płaskie przedmiotu obwodów jelenia. Aby pracować było wygodniej, zamontuj je w kawałki plasteliny na stole w odległości, która odpowiada szerokości tułowia. Połącz ramki kulisty zakrzywione drutami – powinny one obejmować obwody podobnie żeber. Następnie między nimi сплетите opisany powyżej drobną siatkę.
6
Aby konstrukcja była solidna, stworzenie miejsca połączenia drutów. W zależności od stylu wykonania rzemiosła, wybierz jeden ze sposobów. Celowniki drutu оплетите wytrzymałą nicią bawełnianą, натягивая jej jak najwięcej. Następnie промажьте uzwojenie klejem PVA, po wyschnięciu staje się przezroczysty. Na małej postaci nici można zastąpić folią, a na dużej – cienkimi płytkami mosiądzu. Dla większej wytrzymałości zacisnąć uchwyt szczypiec.
Porada
W podobnej technice można utworzyć głowę jelenia naturalnej wielkości. Można ją powiesić na ścianie jako parodia na trofea myśliwskie.

Aby zrobić postać jelenia bardziej interesujące, łączyć różne rodzaje drutu. Konstrukcję nośną zbierz z jelita, a sieć сплетите z jelita. Można również łączyć materiał w różnych kolorach i naciąg na niego koraliki, małe guziki, hejnał.

logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.