Jak zrobić produkt z papieru

Piękne wyroby z papieru są w technice papier-mache. Ten rodzaj rękodzieła często używany przy produkcji masek, lalek, naczyń, figurek do dekoracji wnętrz i wiele innych.

Jak zrobić produkt z papieru

Trzeba

  • – gazeta;
  • – klej;
  • – woda;
  • – nożyczki;
  • – farby.

Instrukcja

1
Gazety, papier zwykły, papier lub serwetki kuchenne pokroić w szerokie paski długości i 2 cm W spodek lub пиалу wycisnąć klej PVA i wodę w ilości połowy objętości kleju. Jeśli używasz innego klej, który na swoim właściwościom przewyższa konwencjonalne, można wymieszać go z wodą w równych ilościach. Można używać jako taśmą podstawy клейстер. Przygotuj go, mieszając mąkę i wodę w równych ilościach. Jakaś mieszanka, niezależnie od wybranych składników, należy dokładnie mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji.
2
Umieść w roztworze i paski. Weź postać, którą masz zamiar pokryć papier-mache, na przykład, piłka, danie, lub cokolwiek innego, i zacznij wklej ją gazetą. Wziął w jedną rękę pasek, dwa palce drugiej ręki delikatnie zdejmij z niej nadmiar kleju. Następnie połóż ją na обклеиваемую powierzchnię i пригладьте pędzelkiem.
3
Delikatnie wyrównać wszystkie fałdy i zmarszczki. Powierzchnia musi być na tyle gładkie, aby nakładania później farb i dekoracji. Powtórz wszystkie czynności z każdym z pasków, dopóki nie obejmować całą powierzchnię. W celu nadania przyszłego kształtu większej wytrzymałości nałóż jeszcze dwa–trzy warstwy papieru. Po tym jak klej wyschnie, zagruntować powierzchnię. Zazwyczaj jako podkładu używają białej farby.
4
Aby zapobiec materiału, można przed kolorowanie nałożyć na kształt dwóch warstw matowego lakieru. Jeśli urządzenie będzie znajdować się w pobliżu wody lub na świeżym powietrzu, zadbaj o jego bezpieczeństwo poprzez zastosowanie szczelnej farby użytej do pokrycia zabawek i rzeźb ulicznych.
5
Czasami pojawia się pragnienie, aby utworzyć za pomocą papier-mache kopię takich przedmiotów, które nie są w środku puste przestrzenie i które są dość ciężkie i nieporęczne. W takim przypadku przed обклеиванием przedmiot należy posmarować olejem, a po wyschnięciu kleju delikatnie za pomocą ostrza lub noża wyciąć numer powłoki i zdjąć formę z przedmiotu. Następnie, łącząc formę razem, jeszcze raz nałożyć warstwę papieru na całej linii styku.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.