Jak zrobić kalkulator

Od momentu wdrożenia nowoczesnych technologii elektronicznych w codzienne życie ludzi, różnorodna elektronika i sprzęt komputerowy są absolutnie we wszystkich dziedzinach działalności. Dziś wiele stron internetowych oferują takie usługi, w których trzeba liczyć te lub inne wskaźniki, na przykład sklepy internetowe, w których trzeba złożyć łączną kwotę zamówionego towaru. W tym przypadku na pomoc przychodzi online-kalkulator wbudowany w kod strony, który pozwala w każdej chwili liczyć dowolną kombinację liczb. Osadzić kalkulator na twojej stronie internetowej jest bardzo proste, a w tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Jak zrobić kalkulator

Instrukcja

1
Aby osadzić w kod każdej strony witryny najprostszą formę kalkulator, pozwalający złożyć dwa dowolne numery i uzyskać wynik, należy użyć następującego kodu, w którym znajdują się dwa pola do wprowadzania tekstu (input), znak dodawania i znak równości, a także przycisk do usuwania wynik obliczeń:

+ =

2
Teraz rozłożyć zawartość kodu twojego kalkulatora:

function calc()

{

var num1=parseInt(document.getElementById(„num1”).value);

var num2=parseInt(document.getElementById(„num2”).value);

var res=document.getElementById(„wynik”);
res.innerHTML=num1+num2;

}?

3
Kod zaczyna działać po tym, jak klikniesz w powołanej wyżej formularzu przycisk „Policzyć” – ona wywołuje funkcję calc(). Nadaj wartości zmiennych num1, num2 i res – jak pierwszego, drugiego i trzeciego (результативному) w parametrach.
4
Po każdej zmiennej znajduje się właściwość parseInt, która tłumaczy dane w цельночисленный typ. Obliczanie osiągany tutaj tolerowane w tagu span – wtedy twój kalkulator będzie gotowy.
5
Przy odpowiednim zdolność kalkulator można utworzyć i umieścić w miejscu o nie więcej niż dziesięć minut.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.