Jak zrobić lalkę z паперклея

Паперклей – jeden z najbardziej odpowiednich materiałów do tworzenia lalek. Z niego można rzeźbić wielkie części, jeśli trzeba wykonać części ciała postaci. Lub nakładać subtelne warstwy, gdy trzeba naprawić nieścisłości. Gotową lalkę można będzie praktycznie dowolnymi farbami.

Jak zrobić lalkę z паперклея

Instrukcja

1
Narysuj szkic lalki, którą chcesz zrobić. Набросайте jej wizerunek en face, profil, прорисуйте widok z tyłu. Wszystko to jest potrzebne do tego, aby w trakcie pracy nie zapomnieć, do jakiego wyniku szukać. Również na tym etapie należy ustalić i zanotować wymiary wszystkich części zabawki. Jeśli chcesz, aby stała lub siedziała, zastanów się, gdzie będzie znajdować się środek ciężkości i jak można dodać stabilności za pomocą akcesoriów lub podstawy.
2
Zrób stelaż z drutu. Bardzo ważne jest, aby wybrać materiał, który idealnie nadaje się do tych celów. Potrzebny jest drut, który dobrze się wygina, trzyma formę, nie psuje się i z czasem nie jest wygięta. Średnica przekroju drutu powinna wynosić około 3 mm.
3
Skręć jednoczęściowy stelaż, czy należy go złożyć z poszczególnych części. W drugim przypadku, zadbaj o to, aby miejsca łączenia nie przesuwały. W przeciwnym razie może to doprowadzić do rozłamu gotowych lalek. Wzmocnić miejsca połączenia, owinięte ich cienkim drutem lub nićmi i промазав klejem.
4
Te części lalki, które będą ukryte pod ubraniem, można ulepić z паперклея, uszyć z tkaniny lub zastąpić miękką cewką. Jeśli wybierzesz ostatnią opcję, nawiń rama синтепоном lub wełną mineralną i zabezpieczyć formularz, прошив nićmi. Tak samo można przygotować „inside” do głowy, aby zaoszczędzić tuleją materiał i zrobić zabawkę łatwiej. Tylko dopilnuj, aby podłoże dobrze trzymała kształt – zabezpieczyć nici, проклейте. Na pozostałe części ramy, nawiń nitkę, aby паперклей lepiej się na nich trzymał.
5
Nałożyć na stelaż паперклей. W nierozcieńczonym postaci można go nakładać warstwy, kształtować części lalki palcami, a następnie mniejsze części przedstawiaj stosami. Jeśli kształt lub rozmiar części nie pasuje, rozcieńczyć porcję паперклея wodą do konsystencji papki. Rozprowadź go równomiernie, zwiększając rozmiar i zmieniając kształt. Oczy lalki można narysować na twarzy wykałaczką lub wstaw gotowe akcesoria do zabawek.
6
Gdy materiał stwardnieje, szlifować. Do tego weź najlepszą koordynację papieru ściernego. Gładką powierzchnię zawiera opis farbami akrylowymi i, jeśli to konieczne, затонируйте kosmetyki do makijażu.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *