Jak zawiązać koralik zroszony

Spleciony koraliki wyglądają dużo ładniej zwykłych. Więc i dekoracji z nich będzie przyciągać więcej uwagi niż nici zwykłego busa. Na utworzenie jednego takiego elementu może zająć cały wieczór, ale wynik jest warte.

Jak zawiązać koralik zroszony

Trzeba

  • – koraliki w różnych kolorach;
  • – mocna nić (dacron, капрон, мононить);
  • – koralik;
  • – cienka бисерная igła;
  • – angielski arkusz i kredki.

Instrukcja

1
Do pracy nie należy używać koraliki z własnym wzorem lub oryginalnej fakturze. Po pierwsze, są one droższe, po drugie, po zakończeniu pracy tej struktury nie będą widoczne. Należy zwrócić również uwagę na brak kątów i ścian. Poza tym kształt koraliki nie ma większego znaczenia: może być kulisty, wydłużony lub obojętnie jaki.
2
Przed przystąpieniem do tkania, wybierz technikę pracy i zdecydować, z wzorem. Набросайте go na papierze. Jeśli rysunek первостепенен, technikę wybrać w drugiej kolejności. Najbardziej popularne opcje w tej pracy – mozaika oplot, „krzyżyk”. Pierwsza technika jest zazwyczaj stosowany do tworzenia gęstej rysunku, druga bardziej ажурна i w lumenach między бисеринами widoczny koralik-podstawa.
3
Odciąć nitkę, przełóż do igły. Zamocować koralik, które zostały zakończone nitkę przez nią dwukrotnie. Koniec nitki za бусиной musi być długości 10-15 cm, Całkowita długość nici – do 60 cm, Przy większej długości nici będzie się mylić i wiązać się w guzki.
4
Wpisz pierwszy rząd бисерин zgodnie ze schematem na rysunku. W technice mozaiki to zazwyczaj około pięciu бисерин, w zależności od wielkości kulki i najniższej koraliki. Zamocować szereg, po przejściu przez pierwszą бисерину.
5
Napisz pierwszą бисерину drugiego rzędu, przejdź przez pierwszy szereg, jakby плетете wiązka w technice mozaiki. Potem dwie бисерины i ponownie po dnie z бисерин pierwszego rzędu.
6
W każdym następnym wierszu liczba бисерин w szeregu wzrasta, aby oplot w pełni odpowiadała w kształcie kulki. Do tego zbieraj dwie бисерины zamiast jednej na każdym kroku. Można iść i w inny sposób: użyć większe koraliki.
7
Kiedy dotarł do połowy бисерины, zacznij zmniejszać ilość бисерин w rzędzie. Kiedy dotarł do końca, włóż końce nici w бисерины.
Należy zwrócić uwagę
Jako pierwszego doświadczenia używaj tej techniki, którą znasz najlepiej i оплетите koralik bez wzoru.

logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.