Jak zrobić efekt starego papieru

Stary papier jest doskonałym materiałem do tworzenia. Można ją stosować do scrapbookingu, dekoracji albumów i zdjęć w stylu retro, budowy starożytnych zwojów i kart. Istnieje kilka sposobów sztucznego starzenia się papieru w warunkach domowych.

Jak zrobić efekt starego papieru

Trzeba

  • – herbata czarna liściasta;
  • – kawa rozpuszczalna;
  • – gorąca woda;
  • – mleko;
  • – żelazko;
  • – zapałki lub zapalniczka.

Instrukcja

1
Jeden z najbardziej popularnych technik – moczenia papieru w herbaciarni herbaty. Wlać 5 łyżek czarnej herbaty liściastej szklanką wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia. Zamiast herbaty można użyć kawy w proporcji: 10 łyżeczek kawy instant w szklance przegotowanej wody. Niż bogatsze roztwór, tym ciemniejszy będzie papier. Odcedzić wywar i wlać uzyskany płyn do zbiorniczka. Opuść tam kartce papieru. Można go wstępnie скомкать do nadania swoim grafiki większą wiarygodność historyczną. Przez pięć minut, wyjmij papier z wanienki i odłóż do wyschnięcia na płaskiej powierzchni. Aby przyspieszyć proces suszenia, arkusz zaleca się pary żelazka.
2
Możesz wieku papier za pomocą mleka. Aby to zrobić, umieścić mleko na kartce z obu stron wacikiem. Po tym jak trochę wyschnie, delikatnie progladte żelaza. Jeśli potrzymać uzyskanych papier nad rozżarzoną płytę grzejną, można uzyskać bardzo malownicze oparzenia, które nadadzą twojemu produktowi szczególny szyk. Pracując z otwartym płomieniem, pamiętaj o środkach ostrożności.
3
Bardzo skuteczne, ale bardziej czasochłonne jest sposób postarzanie papieru słońcem. Do tego ustaw wymagana ilość arkuszy naprzeciwko na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Za kilka dni twój papier naturalny sposób пожелтеет i zdobywa widok раритетного dokumentu.
4
Po tym jak masz stary papier, można nadać jej jeszcze bardziej przekonywująco widok. Do tego arkusz rozetrzyj w kilku miejscach ziarnami kawy. To sprawi, że jego nierównomierne zabarwienie. Następnie delikatnie подпалите krawędzi za pomocą zapałek lub zapalniczki.
5
W razie potrzeby każdym z proponowanych wariantów wieku można książkę. W tym celu należy zanurzać w każdą stronę w roztworze i проглаживать ją żelazkiem. Dopiero po całkowitym wyschnięciu arkusza można przystąpić do następnego. Proces zajmuje sporo czasu, ale możesz stać się posiadaczem rzadkiej książkowego wydania.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *