Jak zrobić własnymi rękami girlandy z papieru

Upiększyć swój dom i choinkę do Nowego roku można nie tylko покупными ozdoby, ale i papierowe girlandy wykonane własnymi rękami. Można je wykonać razem z dziećmi, a tym samym przyzwyczajając dzieci do pracy i rozwija koordynację ruchową.

Jak zrobić własnymi rękami girlandy z papieru

Trzeba

  • – papier kolorowy;
  • – ołówek;
  • – klej lub taśma klejąca;
  • – nożyczki.

Instrukcja

1
Wybierz papier do girlandy, w dużej mierze to właśnie od niej będzie zależeć wygląd i urok dekoracji. Najlepiej wybierać jasne, błyszczące kafle, z których każda girlanda będzie wyglądać świątecznie i wesoło.
2
Na początek spróbuj zrobić łańcuch z krążków. Do tego wyciąć z papieru paski różnego koloru i tej samej wielkości. Za pomocą papierowego kleju lub taśmy samoprzylepnej skleić pierwszy pasek w pierścień. Przełóż drugi pasek wewnątrz pierścienia i skleić ją w ten sam sposób. Następny pasek вдевайте w drugie oczko, wszystkie one muszą być połączone ze sobą jak ogniwa łańcucha. Kontynuuj, aż garland nie osiągnie odpowiedniej długości.
3
Spróbuj zrobić girlandę z długim paski papieru. Zegnij ją składanych i narysować jakąś postać, na przykład, dziewczynkę. Należy pamiętać, że ręce dziewczyny (lub inne elementy rysunku) powinny spoczywać na zgięcia. Delikatnie wyciąć postać, pozostawiając nie przecięte miejsca zgięć. Masz uzyskuje się te same dziewczyny, i tych, którzy trzymają się za ręce. Aby garland stała się dłuższa, zrób oddzielnie kilka takich samych przegubowców i skleić je razem.
4
Wariant trudniejszy do pracy razem z dorosłymi: weź papier różnych dobranych kolorów (stylowo będzie wyglądać połączenie: arkusz z biało-czerwonymi paskami, arkusz z biało-czerwonymi gwiazdami itp.) i wyciąć te same kręgi lub gwiazdy z parzystą ilością wszystkim.
5
Następnie złóż je w środku i zacznij klejenie w parach tak, aby uzyskać trójwymiarowy kształt. Gdy pozostanie wklej ostatnie okrążenie lub gwiazdę, umieścić w centrum sznur lub taśmę, a następnie przyklej finalną część figury. Ilość szczegółów może być różny, ale nie mniej niż trzy.
6
Jeśli już wiesz jak zrobić proste ozdoby, i chcesz wariant trudniejszy, spróbuj zrobić ажурную girlandy z papieru. Do tego wyciąć wiele takich samych okręgów w różnych kolorach i każdy z nich złożyć dwa razy na pół. Odchyl się w różne strony cztery sektora tak, aby koła stał się podobny do samolotu.
7
Narysuj ołówkiem na stronach trójkąta półokrągłe nacięcia, na przemian – jednego po prawej, drugiego po lewej stronie. Wytnij je, a następnie rozwiń koło – powinna się uda, ażurowa zbioru. Skleić koła w parach tak, aby uzyskać kulki. Gdy masz wystarczającą ilość takich kul – skleić je ze sobą i przeciągnij uzyskanych girlandę.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *