Jak lepić z gliny zwierząt

Z gliny można zrobić różne zabawki – od domów i maszyn do figurek zwierząt. Aby urządzenie było jak teraz, trzeba się wcześniej narysować szkic i obliczyć wymiary części. W przypadku zabawki dla zwierząt te obliczenia można wymienić zdjęciami prototypów.

Jak lepić z gliny zwierząt

Instrukcja

1
Znajdź zdjęcia zwierząt, których chcesz ulepić. Trzeba obraz postaci, en face i z profilu. Wydrukuj te zdjęcia. Będą one służyć państwu poradą podczas pracy.
2
Zmierz linijką i высчитайте proporcje wszystkich części ciała zwierzęcia. Te parametry należy przestrzegać w przypadku, gdy chcesz zrobić realistyczną postać. W przypadku postaci z kreskówek i stylizacji można zrobić przykładowe wyobrażeń o wielkości zwierzęcia.
3
Przygotuj materiał modelowania. Gliny dokładnie rozgnieść w dłoni, kilka razy energicznie rzuć na stół, aby usunąć z masy pęcherzyki powietrza. Jeśli pominąć ten etap pracy, zabawka może pęknąć w czasie schnięcia. Zalej niewielką porcję gliny, resztę owinąć wilgotną ściereczką i umieścić w misce.
4
Figurkę można złożyć z poszczególnych elementów lub „ciągnięcie” łapy, ogon, głowę z jednego kawałka. Drugi wariant jest odpowiedni dla małych figurek. Вылепливая każdy element swojej małej rzeźby, skonsultuj się ze zdjęciem i ustalone wielkości. Jeśli tworzysz całość zwierzę z poszczególnych fragmentów, najpierw вылепите ich w postaci figur geometrycznych. Łapy i ogony można zrobić cylindrami, głowę kulą itp. Po tym palcami i stosami zdefiniować kształt elementów.
5
Gotowe elementy połączyć. Przy tym staram się jak najdokładniej примазывать ich mokrymi palcami. W razie potrzeby można umieścić w miejscu styku cienkiej warstwie gliny, a następnie ukryć jego granice. Po montażu należy przywrócić formę gięcie części i za pomocą wykałaczki narysuj małe szczegóły.
6
Gotowy produkt pozostawić do wyschnięcia w zacienionym miejscu. Nie należy umieszczać gliny obok akumulatora, pod klimatyzację, przeciągi – materiał nie powinien być spadek temperatury. Za tydzień zabawkę można zapiec.
7
Najlepiej glinę trzeba piec w муфельных piecach. Można poszukać takich w warsztatach, być może, za dodatkową opłatą zgodzą się tam piec partię вылепленных zwierząt. W warunkach domowych należy użyć piekarnika. Umieść tam postać, należy pozostawić drzwiczki uchylone. Stopniowo podnosić temperaturę w piekarniku. Za dwie godziny musi ona dotrzeć do 200°. Następnie glina powinna stopniowo się ochłodzić. Po tym rzemiosła można dostać i malować farbami akrylowymi.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.