Jak zrobić czapkę z papieru

Kto powiedział, że nakrycia głowy powinny służyć ci przez lata? Aby różne kapelusze i czapki nie надоедали, można je majstrować swoje ręce i korzystać z okazji 1-2 razy. Na przykład, самодельную papierową czapkę można nosić latem na działce lub uczynić ją elementem карнавального kombinezonu.

Jak zrobić czapkę z papieru

Trzeba

  • – autofaucet taśma;
  • – papier;
  • – klej PVA.

Instrukcja

1
Z pomocą centymetrową taśmy zmierz obwód głowy na wysokości krawędzi czapki. Poproś kogoś, aby pomóc ci zrobić pomiar, aby umieścić taśmę ściśle równolegle do podłogi.
2
Podnieś taśmy 2,5 cm nad poprzednim poziomie, wynik obwodu zapisz. Zrób takie same pomiary, za każdym razem podnosząc centymetr na taką samą odległość, wszystkie wyniki dotrzyj na papierze.
3
Na kartce papieru narysuj prostokąt. Jego długość powinna być równa kwocie 3 cm z największego obwodu głowy, a szerokość – 6 cm Złóż paski trzykrotnie w poziomie. Linie zgięcia прогладьте palcem. Odwrót od każdej krawędzi paski 1,5 cm, oznacz to odległość i posmarować go klejem PVA. Wyrównaj końce, poczekaj, aż klej wyschnie. Załóż wynikowy obręcz na głowę.
4
O taśmą zmierz odległość od krawędzi obręczy na twarzy do krawędzi na karku. Przesuń podobne pomiary, za każdym razem przesuwając taśmę w prawo na 2,5 cm Wszystkie wyniki zapisz.
5
Zrób paski papieru dla każdego poziomego poziomu czapki. Ich długość powinna dopasować do obwodu głowy na pewnej wysokości, z uwzględnieniem naddatku materiału 3cm Szerokość wszystkich elementów jest taka sama – 6 cm Skręć w każdą z nich wzdłuż, jak nowa dla obręczy podstawy, a następnie skleić w pierścień. Tak samo przygotuj paski na podstawie wyników pomiarów pionowych (ich sklejać nie trzeba).
6
Załóż podstawę czapki na odpowiedni średnicy okrągły przedmiot. Нанижите po kolei wszystkie pierścienie. Na odwrotnej stronie dolnego pierścienia przymocuj paski pionowe. Przełóż ją przez wszystkie rzędy poziome, przechodząc na przemian pod i nad pierścieniami. W podobny sposób „сплетите” całą czapkę.
7
Daszek do czapki wyciąć z tektury. Zmierz odległość między końcami swoich brwi. Taka jest szerokość daszka. Określ długość na życzenie. Równolegle do szerokiej krawędzi części przesuń linię, cofając się od krawędzi 3 cm Надрежьте ten kawałek tektury, co resekcji w tej samej odległości. Poszczególne zawory należy zagiąć pod kątem 90°, nasmarować PVA i przykleić do czapce. Gotowy produkt pomalować farbami akrylowymi.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.