Jak zrobić woskową lalkę

Dzięki swojej urodzie i wyrafinowania, woskowe lalki są doskonałą ozdobą wnętrza. Materiał użyty do ich produkcji przyjazne dla środowiska i plastyczny, co sprawia, że proces twórczy łatwe i przyjemne. Aby zrobić taką lalkę własnymi rękami wcale nie trzeba być mistrzem, wystarczy mieć chęci i trochę wolnego czasu.

Jak zrobić woskową lalkę

Trzeba

 • – wosk;
 • – mały blaszany pojemnik;
 • – czerwona i biała farba olejna;
 • – gipsowa forma;
 • – wazelina;
 • – lakier bezbarwny;
 • – klej PVA;
 • – drut;
 • – przycinanie starych pończoch i kawałki folii aluminiowej;
 • – szeroki pędzel;
 • – wacik;
 • – płyn do usuwania lakieru;
 • – lakier matowy

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do pracy przygotuj wszystkie niezbędne do tego narzędzia i materiały. Podczas gotowania będą gotowe, można przystąpić do pracy. Roztopić kawałek wosku w kąpieli wodnej, małymi porcjami dodając do niego czerwoną spuszczania oleju farby. Podobnie окрасьте drugi kawałek wosku, ale już w kolorze białym. Wlać rozpuszczoną wosk w małe pojemności i poczekaj, aż stwardnieje.
2
Teraz zacznij wykonywać wosku mieszanka cielisty kolor. Roztopić głównym wosk w kąpieli wodnej, dodając do niego przygotowane wcześniej czerwone i białe kostki dopóki nie osiągnie żądany kolor. Gotowy materiał można zostawić w naczyniu i w razie potrzeby ogrzać go.
3
Dalej przechodzimy do produkcji twarzy. Nasmarować tynki formę cienką warstwą wazeliny i zrób odlew z gotowej lub domowej roboty lalki tak, aby składał się on z dwóch oddzielnych części. Po zakończeniu procedury zebrać poszczególne części w całość, osusz je i pokryć od wewnątrz lakierem bezbarwnym. Po tym roztopić wosk i wlać do przygotowanej formy. Należy pamiętać, że chłodzenie, wosk mieszanka ma właściwości zmniejsza się w zakresie. Dlatego, gdy ona nie przyklejają się do palców, lekko środkowy jego środkową część, tworząc przy tym wewnętrzną powierzchnię maski. W miejscu oczu dodać 2 wgniecenia-oczodołu i poczekaj, aż wosk stwardnieje.
4
Wyjmij gotową kopię z formy i przystąpić do instalacji oczu. Z pomocą stosu delikatnie углубите oczodołu od wewnętrznej strony, a następnie wyciąć kontury oczu z zewnątrz. Dołącz do powiek przedmiotu rzęsy i na odwrotnej stronie należy włożyć oczy. Jeśli wykonana praca ci się podoba, wlać maski woskowe mieszaniną i zabezpieczyć rzęs klejem PVA. Twarz gotowe i teraz można przystąpić do budowy ciała.
5
W zależności od wielkości twarzy, zrób szkielet-szkielet lalki z drutu. Po tym, przejdź do stworzenia podstawy. Te części ciała, które będą się ukrywać pod ubraniem, nawiń skrawki starych pończoch, a te, które będą otwarte (na przykład, ręce, szyja, głowa) — folię aluminiową. Gotowy szkielet zacznij pokryć woskiem, za pomocą szerokiego pędzla. Gdy grubość nakładanej warstwy będzie wystarczająca, a on jest trochę ostygnie, zacznij modelowaniu. Bliżej do zakończenia pracy, wyrównać powierzchnię i nadać ciału ostrość. Z pomocą roztopionego wosku zabezpieczyć twarz lalki na ramie i вылепите uszy.
6
Przesuń ostatnie prace wygładza woskowej powierzchni. Weź wacik, zanurzonego w płynie do usuwania lakieru, i kolistymi ruchami wyrównać ciało, nadając mu połysk. Następnie zrób makijaż dla lalek za pomocą zwykłego makijaż i nałożyć na całe ciało, matowy lakier do rzeźb. Lalka jest gotowa i teraz pozostaje tylko dołączyć jej włosy i ubierać.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.