Jak zrobić ramki do zdjęć

Nawet najpiękniejszy obraz będzie osamotniony wyglądać na ścianie, jeśli jej nie których możecie następnie zmienić zgodnie z oczekiwaniami. Aby nie tracić środki na zakup gotowych ramek, zrób je własnymi rękami. Można wziąć pod uwagę niestandardowy rozmiar obrazu i jego kolorystykę, co pozwoli stworzyć idealną ramkę dla każdego obrazu lub zdjęcia.

Jak zrobić ramki do zdjęć

Instrukcja

1
Weź duży arkusz sklejki lub bardzo twardego kartonu. Zmierz się obraz, który chcesz zmienić. Na kartonie lub sklejce z odwrotnej stronie narysuj prostokąt o tej samej wielkości.
2
Zastanów się, czy obraz jest po prostu zamknięty w ramce lub jej passepartout. Jeśli wybierzesz drugą opcję, należy określić, ile centymetrów pustej przestrzeni powinno być wokół zdjęcia. Dodaj odpowiednie „dodatki” do rysunku na podstawie.
3
Określ odpowiednią szerokość samej ramki. To zależy od stylu rysunku lub fotografii, która będzie w środku. Narysuj taką ramkę wokół rysunku. Wytnij lub wyciąć wzorzec.
4
Jeśli chcesz zrobić passepartout, aby zdjęcie wyglądałoby lepiej wybrać jego kolor. Umieścić papier pożądanego odcienia pod zdjęcie i zobacz, jak zmienia się jego postrzeganie. Jeśli kolor tła ściąga uwagę na siebie lub na nim obraz jest stracone, warto poszukać innej opcji. Na papierze pożądanego odcienia narysuj podstawę i wyciąć taką samą figurę. Przyklej papier na sklejki lub tektury, rozprowadzanie kleju egzemplarz na obwodzie.
5
Górną obrabianego przedmiotu podziel na pół. Zrób otwór i zamocować w nim pętlę z żyłki, aby obraz potem można było powiesić na ścianie. Miejsce mocowania pętli następnie trzeba zamknąć ramką.
6
Przygotuj listwy drewniane ramki. Widziałem ich na cztery fragmentu tej samej długości, jak i strony podstawy. Aby dopasować listwy na rogach, od krawędzi każdej reiki narysuj linię pod kątem 45 °. Według niej odciąć róg deski.
7
Dopasuj ramkę, układanie przedmiotu na podstawie. Jeśli podoba ci się efekt, należy naklejać listwy do podłoża. Cienką linią nanieść klej z klejowej pistoletu na pierwszą poprzeczkę i dołączyć, wyrównując do krawędzi podstawy. Kolejno ułożyć wszystkie części. W wyschnięty konstrukcję można nakleić zdjęcie.
8
Ramkę bez passepartout uzupełnij mocowaniami do obrazu. Do tego w jej rogach napiąć cienki drut lub paski tektury, w które jak w zakamarki galerii fotografii można będzie wstawić zdjęcie. Takie mocowania należy przykleić na odwrocie listew do tego, jak będziesz mocować je do podłoża.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *