Jak zrobić półkę do sauny

Podstawowym elementem sauny jest парильная pokój. Podczas regeneracji należy wziąć pod uwagę różne zwierzęta ludzi: siedząc, leżąc, leżąc. Dlatego w парильне obowiązkowy powinny być półki, które są płaskie, w kształcie ławki z oparciem lub leżaki.

Jak zrobić półkę do sauny

Trzeba

  • – deski;
  • – belki;
  • – śruby.

Instrukcja

1
Zrób szkielet drewniany z desek, tzw. ramę-wspornik, do którego będą mocowane płyty półki. Dla niego potrzebne 5 słupków z dziesięciu desek o wymiarach 50×70 cm i wysokości 110 cm.
2
Ustaw je przy ścianie. Zszywka deski między sobą dwoma takimi samymi odcinkami 69 i 100 centymetrów. Przymocuj pasek do stelaża za pomocą śrub.
3
Aby oparcie dla dolnej półki, do przekroju osełek załączyć pionowe paski o wysokości 55 cm.
4
Połączyć wszystkie pięć stojaków deską, zamocować za pomocą śrub. Podłogi do półki zrób z desek z odległością w dwa centymetry między nimi. Do górnej półki należy siedem płyt, na dole – trzy. Lepiej zamocować deski drewniane pinami lub za pomocą śrub na dole, aby uniknąć oparzeń.
5
Odległość między górną a dolną półką szyć deskami, a na dole zostawić przestrzeń dla lepszej wentylacji, udogodnienia sprzątania i wysychania wilgoci. Uzupełnij półki drewniane podnóżki i głowy, co stworzy dodatkowy komfort.
Należy zwrócić uwagę
Wysokość od górnej półki do sufitu nie mniej niż 120 centymetrów, aby było na nim wygodnie siedzieć. Półki do sauny powinny być mocne i mieć zaokrąglone krawędzie. Aby deski nie раскалывались, szerokość deski nie powinna przekraczać jej четырехкратную grubość. Lepiej wziąć cienkie deski, aby półek nie отсыревал i szybciej wysychał. Wsporniki belki mocować w odległości 90 cm od siebie. W celu zapewnienia ich stabilności od spodu przymocowane gumowe podkładki.

Porada
Do półek nie wybieraj drewno drzew iglastych. Najlepiej do tych celów nadają się osika, brzoza, lipa, topola. Najczęściej półki sprawiają, że fałszywe ze względu na lecznicze właściwości tego drewna. Ошкурьте i отциклюйте wszystkie deski, a na koniec spacer po nim konopie lub рогожей, żeby nie było odprysków i zadziorów.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *