Jak zrobić japoński oprawa

Japończycy słyną z umiejętności, aby stworzyć piękne i praktyczne rzeczy z papieru. Wydawałoby się, ogień i papier – nie do pogodzenia. Jednak taka lampa służy nie gorzej szklanego, światło jest miękkie i rozproszone, zapewniające komfort i ciepło w domu.

Jak zrobić japoński oprawa

Trzeba

  • – 1,5 m cienkiego bambusa;
  • – 2 m grubego bambusa;
  • – kwadratowa drewniana płyta (2 cm grubości i około 35х35 cm);
  • – papier ryżowy;
  • – klej „Moment”;
  • – ozdobny sznurek-słomki.

Instrukcja

1
Weź bambusowy kij i pokroić na 4 identyczne kostki, około trzydzieści centymetrów każda (po pięć centymetrów na sklejanie opakowań najbardziej skomplikowanej konfiguracji i dwadzieścia centymetrów na obudowie lampy). Wytnij cztery kije dwa razy grubsze niż 4 poprzednie, około 40 centymetrów długości.
2
Wykonaj 4 otwory w drewnianej płycie dokładnie dopasuj podstaw czterdziestu calowe laski w odległości 30 centymetrów od siebie. Kije powinny bardzo mocno wejść w płytę. Zrób w środku płytki otwór żarówki i gniazda.
3
Zamontować górną część ramy. Weź dwie trzydziestu centymetrowe laski, położyć jeden na drugim na krzyż w odległości 5 cm od krawędzi. Przymocuj je klejem, a następnie nawiń dekoracyjne słomy.
4
Zrób kilka zwojów do zwrotnicy i kilka – po każdej patyku, a potem – w miejscu zwrotnicy wzdłuż i wszerz, aby dodatkowo ściągnąć laski ze sobą. Miał być trójkąt.
5
Połączyć w ten sam sposób jeszcze dwie laski na trzydzieści centymetrów. Delikatnie skleić dwa trójkąty między sobą wolne końce paluszków, aby powstał kwadrat. Nawiń miejsca połączenia dekoracyjne słomy mocno i wystarczająco gęsto, aby służyła nie tylko ozdobą, ale i dodatkowym uchwytem.
6
Nałóż trochę kleju do obszaru oznaczonego na krawędzi otworów w drewnianej płyty, włóż długie czterdzieści centymetrowe laski w smarowane klejem otwory, przeciągnij je w dół tak, aby na dole pozostało około 5 centymetrów wolnego końca.
7
Nawiń każdą różdżkę dekoracyjne słomy pod drewnianą płytą na tyle mocno, aby powstał grubiutki лубок, na który opiera się płyta, krawat, zabezpieczyć słomę. Nawiń tak samo laski nad płytą.
8
Włóż oprawkę w centralny otwór. Zamocować za pomocą kleju i dekoracyjne słomy kwadratowy górną ramkę na długich końcach. Dokręcić lampę z czterech stron ryżowego papieru, подклеивая ją do бамбуковым палочкам.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.