Jak zrobić origami helikopter

Japońska sztuka origami dawno zatrzymany w Rosji. Tej techniki poświęcono wiele książek, istnieją wyspecjalizowane zasoby, w internecie można znaleźć wideo i montaż różnych modeli.

Jak zrobić origami helikopter

Instrukcja

1
Uważa się, że prawdziwe origami powinno być złożone bez użycia nożyczek i jakichkolwiek innych narzędzi. Ale istnieje rodzaj origami, podczas budowy którego dopuszcza się cięcie papieru, stosowania żadnych dodatkowych urządzeń. To jest origami nazywa się „киригами”. Proponowany model papierowego helikoptera zebrane właśnie w tej technice.
2
Weź kartkę papieru, środek taśmy 15*2 cm i dokładnie ją odciąć. Z obu stron taśmy pa odległości około 5 cm od krawędzi do 7 cm długości narysuj dwie linie. Pozostawiając odstępy około 0,5 cm, spędzić jeszcze jedną linię na środku, ale w drugiej połowie paski. Złóż krawędzie paski po obu stronach części w tej części, gdzie odbyły się dwie linie.
3
Teraz weź nóż do papieru i przesuń go w około połowie. Zegnij otrzymane szczegóły w różne strony — to śmigło. W dolnej części figury podczep spinacz — jest ona potrzebna do rozkładu masy w locie. Teraz weź postać za spinacz palcami, i obrotowym ruchem ręki uruchom w górę.
4
Jeśli poradził sobie z tym prostym modelem, złóż wariant trudniejszy. Weź prostokątny arkusz papieru, skręć go na środku, wzdłuż, a następnie rozwiń. Lub znajdź środek za pomocą linijki i ołówka. Złóż krawędzie papieru w połowie z nich musi być trójkąt.
5
Następnie weź krawędzi trójkąta i zwinąć je do połowy jeszcze raz. Złóż ostry kąt w dół do przeciwnej krawędzi papieru. Z prawej strony trójkąta owinąć pasek 0,5 cm w lewo, a z lewej strony 0,5 cm w prawo. Otrzymany wypoczynkowa zawiń do góry.
6
Zegnij sylwetkę na pół i wyciągnąć skrzydła. Wypoczynkowa podnieś w górę — na niego trzeba założyć śmigło. Dla tego odciąć mały pasek papieru, złóż go na pół. W środku zrób otwór i zamocować śmigło na wypoczynkowa. W końcu musi się udać taki model:
Porada
Nie zniechęcaj się, jeśli nie udało się zebrać odpowiednią figurę za pierwszym razem, przeczytaj uważnie jeszcze raz – wszystko powinno być poprawnie.

logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.