Jak zrobić origami psa

Rękodzieła z papieru są bardzo pomocne – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, rozwijają koordynację ruchową i pozwalają myśleć obrazowo. Z zwykłego kwadratowego arkusza papieru można zrobić praktycznie wszystko, ale lepiej zacząć od czegoś prostego, na przykład z psa.

Jak zrobić origami psa

Trzeba

  • – kwadratowy arkusz papieru.

Instrukcja

1
Aby zrobic psa origami, weź kwadratowy arkusz papieru i złóż go po przekątnej, a następnie wyprostuj z powrotem. Następnie wygiąć w każdą stronę tak, aby górna krawędź zbiegła się w czasie z przekątnej. U ciebie okazało się, romb, przy czym górne boki dłuższe, niż dolne.
2
Zegnij romb na pół, tak, aby połączyć górny i dolny róg, przy tym zakrzywione w pierwszym kroku narożniki powinny być na zewnątrz. Chwyć jeden z tych zakątków i pociągnij do góry, umieść palec do środka uzyskanych dołki, wyprostuj i wyprostuj, zablokować. Dokładnie też odwinąć drugi wypoczynkowa. U ciebie był równoboczny romb, schodzących poniżej linii tekstu w środku.
3
Złóż romb wzdłuż dłuższej przekątnej, schodzących poniżej linii tekstu na zewnątrz. Trudny moment: выгните część rombu w tej samej przekątnej w drugą stronę, tak, aby „ogonki” są podzielone mniej więcej do połowy (oni zostali w środku). Masz okazała figura w kształcie litery „L” z ostrymi końcami (jeden z nich jest dłuższy, a drugi schodzących poniżej linii tekstu, schowanymi wewnątrz).
4
Trzymając krótką połowę litery „L” i dokładnie tak samo выгните jej część w drugą stronę, masz zygzak. Należy zwrócić uwagę, „ogonki” zamieniły się w uszy i wystają nad jednym z kątów zygzak.
5
Teraz już widać, że mała część zygzak – to kufa. Aby ją krótko, należy zagiąć końcówkę do środka (od formy tego zagięcia zależeć będzie kształt pyska psa), a następnie pozostałą выгните z powrotem tak, aby na zewnątrz okazał się najbardziej jej koniec. Złóż ten czubek dwa razy do góry i zamocować na końcówce lufy tak, aby stał się nosem psa.
6
W okolicy szyi psa można zobaczyć „skrzydełka”, które są skierowane do tyłu. Złóż je do środka, za te kawałki papieru, które służą psu uszy, aby zabezpieczyć formularz.
7
Ogranicz długość psa z papieru, … odchylając tylną część do wewnątrz pod kątem prostym. Następnie zrób psu z papieru ogon, … odchylając go w ten sam sposób z powrotem. Aby ogon stał się „hak”, zegnij go jeszcze raz.
8
Aby pies origami stała się bardziej wypukłe, palcem выгните jej plecy, умните wewnątrz brzuch między nogami (stopy powinny być ostre), twarz również zrobić bardziej zaokrąglone.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.