Jak zrobić papierowe modele

Papierowe modele przyciągają początkujących modelarzy jego taniość i łatwość budowy. Istnieją różne zestawy do budowy modeli z papieru. Ponadto, można je pobrać z internetu.

Jak zrobić papierowe modele

Trzeba

  • – zestaw wykrojników;
  • – nożyczki;
  • – klej „Tytan”;
  • – ołówek.

Instrukcja

1
Kup w sklepie lub pobrać z internetu zestaw wykrojników do budowy modeli z papieru. W większości przypadków pobrać z internetu jest droższe, bo za pobieranie wzorów jest proszony o wysłanie płatnego SMS-a. Jeśli możesz pobrać model z internetu, wydrukować przedmiotu na papier za pomocą kolorowej drukarki. Przy wyborze pierwszego modelu należy pamiętać, że modele samolotów są najłatwiejsze w montażu.
2
Przygotuj stół z dobrym oświetleniem, zadbaj, aby nie było silnego przewiewu, zdolnego unieść papierowy wzorzec. Wytnij wszystkie części za pomocą nożyczek, podpisać ołówkiem, ich numery i z tyłu. Wchodzisz w różne pakiety, zestawy części do różnych części modelu, aby łatwiej było znaleźć żądany element w procesie montażu.
3
Z otrzymanych elementów znajdź części ramy i zacznij je zbierać. Aby model był mocno, przeciągnij znaczniki ramy na cienki karton. W tym przypadku wytrzymałość modelu wzrośnie dziesięciokrotnie. Do klejenia należy używać kleju „Tytan”, tak jak on nie razi papier, pozostaje przezroczysty. Klej „Tytan” trzeba posmarować bardzo cienką warstwą i natychmiast złożyć склеиваемые części. Z powodu intensywnego parowania rozpuszczalnika klej bardzo szybko odbierze, co przyspieszy proces budowania modelu. Można zastosować klej PVA, ale on schnie dłużej i jakość długich szwów będzie znacznie gorzej. Od zawartego w nim dużej ilości wody będzie коробиться papier.
4
Nakleić na ramę шпангоуты, a następnie wykończenia. Najlepiej produkować montaż konstrukcji od środka do brzegów, tak jak zwykle połowa modelu największa.
5
Skleić osobno różne części modelu – kadłub, skrzydła i ster kierunku.
6
Za pomocą kleju delikatnie połączyć skrzydła z фюзеляжем, a następnie przyklej ster kierunku.
7
Zrób małe szczegóły, takie jak podwozia, armaty, anteny, bomby, wnętrze kabiny, a następnie przyklej je na swoje miejsca.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.