Jak zrobić hook

Hook – bardzo popularnym bokserski cios, który w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza dosłownie „hak”. W ten sam sposób go tradycyjnie nazywają i w Rosji. Ważne jest, aby nie tylko nauczyć się techniki jego nakładania, ale i sprawnie przygotować kości i ścięgna rąk, aby nie nabawić się kontuzji w walce.

Jak zrobić hook

Trzeba

  • – sala boksu;
  • – rękawice;
  • – bandaże;
  • – gruszka;
  • – skakanka;
  • – partner;
  • – trener.

Instrukcja

1
Przesuń dokładną rozgrzewkę przed treningiem. Trwają 1-2 km w sali lub na ulicy. Weź skakankę i skakać w 5-10 minut. Na pewno dobrze mash kończyny, a także wykonaj skłony i skręty tułowia. Ponieważ hak odbywa się zawsze obudową, ważne jest,aby wszystkie mięśnie były jak należy rozgrzane, w przeciwnym razie można łatwo nabawić się kontuzji.
2
Dowiedz się, jak prawidłowo zaciskać pięść. Ścisnąć palce tak mocno, jak możesz. Teraz прислоните pięść do ściany. Jeśli wszystkie kości w pełni naradźmy się do niej i wyniosły płaskiej powierzchni, to wszystko wykonaliśmy poprawnie. Pamiętaj o tym, że hak i wszystkie inne ciosy powinny być stosowane tylko pierwszymi dwoma kościami wskazującego i środkowego palca.
3
Pyram nakładanie haka w powietrzu. Więc teraz nadszedł czas, aby nauczyć się techniki uderzenia bocznego. Trochę ugnij nogi i prawą rękę w łokciu. Lewy sam układ znajduje się około osoby do ochrony.
4
Zrób mały obrót prawym udem i wyrzuć rękę lekko do przodu bez silnego huśtawka. Hak nakłada się tylko na bliskim i średnim dystansie. Powtórz ten sam ruch i lewą ręką. Prawa ręka znajduje się na ochronie twarzy, jest skręcony lewego biodra, a lewa ręka zadaje boku.
5
Zamocować nabyte umiejętności. Po kilkudziesięciu разминочных ciosów w powietrzu przystąpić do ćwiczeniu haka na gruszy. Koniecznie należy nawinąć na ręce bandaże i załóż rękawiczki. Stań twarzą przed gruszką (worka) i powtórz ten sam ruch, co na rozgrzewkę. Rób na przemian boczne uderzenia lewą i prawą ręką, bez huśtawka.
6
Zacznij stosować ten wpływ sparing i walkach. Pamiętaj, że najbardziej efektywne miejsca uszkodzenia do haka – szczęka i wątrobę. Więc kiedy będziesz pracować z partnerem, staraj się w walce używać właśnie tych wrażliwych miejsc i przepracować ten z boku.
Porada
Ucz się od najbardziej znanych bokserów nakładać ten cios z każdej pozycji, przeglądając nagrania z ich treningów. Zajmij się pod opieką doświadczonego mentora.

logo
Kategoria:
Inne sporty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.