Jak uprawiać parkour

Po pojawieniu się takich filmów, jak „Ямакаси” i „13 dzielnica”, w naszym kraju zaczął się rozwijać nowy sport ekstremalny o dziwnej nazwie „parkour”. Parkour to nie tylko meble ekstremalne akrobacje, a pokonywanie przeszkód. Przede wszystkim, parkour – to praktyczna dyscyplina, i zajmują się im na ulicy, a nie w sali.

Parkour to nie tylko meble ekstremalne akrobacje, a pokonywanie przeszkód

Instrukcja

1
Rozpocząć naukę parkour najlepiej nie z wykonania sztuczek, zwłaszcza na ulicy, a z nauki czytania i filozofii parkour. Tak jak ten sport jest w czymś podobny do sztukach, tu też ma swoją filozofię, którą należy przyjąć i zrozumieć, że daleko nie każdemu jest dane.
Założyciel parkour David Belle uważa, że трейсерам (tak nazywane są osoby zajmujące się parkour) należy nauczyć się „cały świat jest jak pole golfowe”, nie tworząc sobie barier i granic. Innymi słowy, należy nauczyć się zamieniać wszystkie przeszkody do przeszkody i nauczyć się psychicznie znajdować sposoby ich przezwyciężenia.
Pierwszym i najważniejszym aspektem tej filozofii jest umiejętność pokonać swój strach. Niestety, tego można się nauczyć, tylko ćwiczenia na ulicach, tak jak nie ma specjalnych matach. Ważne jest, aby pamiętać, że ze strachem o wiele łatwiej poradzić sobie, wykonując podstawowe sztuczki, a nie skomplikowane elementy.
2
Kolejny etap zajęć parkour – to nauka sztuczek. Zwykle etap ten rozpoczyna się od oglądania różnych filmów udostępnionych w Internecie i studia, opisy trików, które teraz także w dużych ilościach są w sieci. Po zbadaniu całej części teoretycznej, można spróbować powtórzyć sztuczkę. W początkowych etapach uprawiania parkour uczyć się robić sztuczki lepiej w sali, tak jak jest mniej możliwości uzyskania skomplikowanej kontuzji. Do przeszkód można korzystać z gimnastyczna, dupku. I tylko po tym, jak akrobacje w sali będzie doskonalił, można wychodzić na ulicę.
Na początek trzeba nauczyć się skakać i z miejsca i z rozbiegu. Nie ma w tym nic śmiesznego, u skoków w parkour ma swój technika wykonania.
Podczas skoku z rozbiegu większość początkujący tracers robią kilka dużych kroków tuż przed skokiem. To najczęstszy błąd. Dla prawidłowego wykonania tego triku należy zrobić małe kroki przed skokiem.
Przy skokach z miejsca trzeba przyzwyczaić swoje ciało pracować symetrycznie.
Następnie można przejść do skoków z oparciem na ręce. I słuszna приземлениям.
3
Трейсеру ważne jest, aby nie zapominać o prawidłowym odżywianiu. Parkour, choć ekstremalny sport, to sport, dla którego do tego potrzebne są duże zużycie energii. W szczególności osobie, занимающемуся parkour, w dzień trzeba 110-115 g białka, 450-500 gramów węglowodanów, 20-30 gramów tłuszczów, a także witaminy B6, B12, E i C, minerały, Wapń, Magnez, Żelazo. Wszystkie te składniki odżywcze można znaleźć w zwykłych produktach, które człowiek zużywa dziennie, ważne jest, aby dbać o prawidłowych proporcjach i nie dać się ponieść emocjom. Ponadto, dla najlepszej pracy całego organizmu należy przyjmować multiwitaminy. I w żadnym wypadku nie wolno pić napojów gazowanych, ponieważ osłabiają tkankę kostną, a także hamuje wydalanie z mięśni kwasu mlekowego.
Porada
Ćwiczeń na siłowni, nie dać się ponieść. Tutaj istnieje duże prawdopodobieństwo, że wykonując element źle, nie będziesz o tym wiedzieć. A im dłużej prawidłowo wykonać trik, tym trudniej będzie potem przeszkoleni.

logo
Kategoria:
Inne sporty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.