Jak zrobić fiołki z papieru

Produkcja papierowych kwiatów może stać się nie tylko przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu, ale i poważne pasją, a nawet sposób zarabiania. Przy określonym umiejętności kolorowe kompozycje z kolorowego papieru mogą stać się ciekawym designerskim rozwiązaniem. Roślinne tematy zawsze aktualne we wnętrzu. Spróbuj zrobić fiołki z cienkich kolorowych pasków za pomocą techniki papierowej znaku wodnego (квиллинг).

Jak zrobić fiołki z papieru

Trzeba

  • – papier kolorowy lub gotowe paski do квиллинга;
  • – klej PVA (octan winylu);
  • – kancelaryjny nóż;
  • – linijka;
  • – narzędzie do квиллинга (szydło, kontuzja, wykałaczka).

Instrukcja

1
Rozważ bukiety lub zdjęcia żywych fiołków i wybrać odpowiednią paletę kolorów papierowej kompozycji. Narysuj schemat przyszłego tłoczone wzory – fiołki z płatkami wybranego koloru, z małymi ma zintegrowany zbiornik, na cienkich łodygach z liśćmi. Tak można określić wymaganą liczbę modułów.
2
W oparciu o квиллинга leży skręcanie pasm w spiralę. Z różnych loków tej czy innej formy i składa się wypukła filigran. Zrób różne spirali do sporządzenia papierowego bukiet. Aby czerpać potrzebne są proste okrągłe spirali. Pokrój papier na równe paski, identyczne wielkości. Zaleca się robić to w składzie z pomocą ostro заточенного канцелярского noża. Można znaleźć w sklepach i gotowe zestawy pasków do квиллинга.
3
Włóż koniec papierowej taśmy w szczelinę specjalnego narzędzia do квиллинга i mocno dokręcić pas. Zamiast tego można użyć szydło małej średnicy, wykałaczki lub вязальную dziewiarskie igły. Należy zawsze chwytać za закручивающуюся spirala i kontrolować naciąg taśmy.
4
Zdjąć powstałą figurę z narzędzie pracy. Przed tobą prosta, tak zwana wolna spirala-rolla. Aby nie раскручивалась, przykleić końcówkę taśmy do części głównej. Według gotowego wzoru wykonaj rdzenia fiołków (rolki), na przykład, z żółtego papieru.
5
Rób płatki fiołków z takich samych elementów. Rolki muszą brać каплевидную kształt. Przyłóż jedną część wolnego spirali w postaci ostrego kąta. Zrób krople-płatki w odpowiedniej ilości – fioletowe, czerwone, żółte.
6
Wracajcie do produkcji papierowych kartek. Wolna spirala, linka z paski zielony papier, powinna przyjąć formę oczy. Dla osiągnięcia takiego efektu zbioru przyciska palcami z dwóch przeciwnych stron.
7
Aby uzyskać łodygi fiołków, zielony wzorzec należy lekko rozpuścić z jednego końca. Wynikające z płynną linię zegnij w odpowiednim do utworu kierunku; końcówki liścia roślin na klej do najlepszej zatwierdzenia.
8
Przystąpić do montażu papierowego фиалкового bukiet. Na arkusz tektury ułożyć płatki w taki sposób, aby w centrum ich zetknęły. Góry – żółte rdzenia. Ładnie rozprowadzić na podłożu łodygi i liście. Jeśli jesteś zadowolony z jakości tłoczone wzory, przyklej fiołki na podstawie.
Porada
Aby domowe taśmy papierowej znaku wodnego delikatnie скручивались i trzymali formę, kupuj papier o gramaturze nie mniej niż 60 g/m2. Cechy produktu powinny być podane na opakowaniu.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.