Jak zrobić falownik spawarka

Do spawania łukowego wyrobów z metali wymaga spawania. Urządzenia produkowane przez przemysł, nie zawsze dostępne są w cenie, dlatego czasami wskazane jest, aby nie kupować urządzenie, a wykonać ją własnymi siłami z prostych elementów. Aby zrobić falownik urządzenie do spawania, należy typowych części, z których większość można wziąć ze starego odbiornika telewizyjnego.

Jak zrobić falownik spawarka

Instrukcja

1
Przestudiuj schemat spawarki. Zaletą przedstawionego rozwiązania w prostocie konstrukcji i braku deficytowych części. Poprawnie zamontowany przyrząd praktycznie nie wymaga dodatkowej debugowania.
2
Sporządź wykaz elementów urządzenia, kierując się pojęcie. Przygotuj элементную bazy. Użyj do budowy urządzenia, części, które można zdobyć w warsztatach naprawczych телерадиоаппаратуры. Zanim wlutować elementy w schemat, upewnij się, że ich sprawności.
3
Dławik L1 wykonaj stalowym магнитопроводе lub wybrać gotowe urządzenie. Uzwojenie dławika moda z przewodu ПЭВ-2, намотав 175 zwojów.
4
Użyj kondensatory typu К78, szeroko stosowane w telewizyjnych odbiorników. Optymalne napięcie pracy kondensatorów powinna wynosić nie mniej niż 1000 V. w Przypadku braku elementów z odpowiednim nominale użyj kilku kondensatorów, doprowadzając ich całkowitą pojemność do żądanego poziomu.
5
Wybierz kilka słabszych тринисторов marki КУ221А. Nie próbuj zastąpić je jednym тринистором dużej mocy, ponieważ to obniża częstotliwość pracy i doprowadzi do pojawienia się głośny nieprzyjemny dźwięk podczas spawania.
6
Podczas montażu urządzenia należy przetrzymać niezbędne przerwy między магнитопроводом i uzwojeniem transformatora. Do tego celu użyj płyty z текстолита, kładąc je w likwidacji. Jest to wymagane dla zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodnego chłodzenia spawarki przepływem powietrza.
7
Transformator przymocować do podłoża spawarki dwoma lub trzema uchwytami. Zegnij zszywki z drutu miedzianego o średnicy co najmniej 3 mm.
8
Karty urządzenia moda z фольгированного текстолита grubości 0,5-1,0 mm. W każdej płycie głównej, wykonaj cztery wąskie szczeliny w celu zmniejszenia obciążeń wnioski diod.
9
Wszystkie węzły spawarki po ich złożenia zaznacz na podłoże wykonane jest w postaci płytki z гетинакса grubości 4-5 mm. W centrum podstawy wyciąć okrągłe okno do mocowania wentylatora. Wentylator zabezpieczyć kratkami. Należy przewidzieć szczelinę między магнитопроводами.
10
Na przedniej stronie podstawy wyjąć pokrętło przełącznika SA1, diody led, uchwyt zmiennego rezystora R1 i zaciski do kabli.
11
Zamontowany urządzenie należy umieścić w obudowie, wykonany z blachy винипласта lub текстолита. Grubość ścianek obudowy powinna być nie mniejsza niż 4 mm.
12
Uchwyt do elektrody wyposażyć przyciskiem w miejscu dogodnym do włączania i wyłączania urządzenia. Należy zapewnić właściwą izolację przyciski i przyłącza się do niej kabla.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.