Jak zrobić indukcyjny podgrzewacz

Indukcyjny podgrzewacz jest transformator, który ma podstawową uzwojenie z dużą liczbą zwojów, a wtórne короткозамкнутую uzwojenie. Urządzenie to pozwala ogrzewać pewną „środowisko”, wykluczając przy tym powstawanie dymu, nieprzyjemnych zapachów i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu korzystanie z tego urządzenia grzewczego bezpieczne dla ludzi.

Jak zrobić indukcyjny podgrzewacz

Trzeba

  • – spawarka inverter;
  • – walcówka stalowa, lub stal nierdzewna;
  • – plastikowa gruba rura;
  • – metalowa siatka;
  • – adaptery;
  • – maszynki do strzyżenia;
  • – miedziany szkliwa przewód;
  • – pompa;
  • – woda.

Instrukcja

1
W zależności od tego, jaka powinna być moc grzejnika, wybierz spawalniczy wysokiej częstotliwości falownik z odpowiednią wartością prądu spawania. Optymalny wskaźnik siły prądu spawania – 15 amp, choć można użyć bardziej potężny, napędzany.
2
Jako grzejnej w wysokich polu materiału użyj grubą stalową z drutu lub ze stali nierdzewnej. Z pomocą кусачек pokroić siatki na пятисантиметровые cięcia.
3
Obudowa nagrzewnicy indukcyjnej wykonany będzie z grubej plastikowej rury. Wybierając rury, należy zwrócić uwagę na jej średnica wewnętrzna: wielkości powinien być nieco mniejszy niż 5 cm (długość odcinków drutu).
4
Załączyć z jednej strony plastikowej rury adapter przeznaczony do połączenia tego składnika z resztą system ogrzewania. Następnie na dno rury położyć metalową siatkę (to zapobiegnie проваливание pręt żelaza) i wsypać do środka pokrojone kawałki drutu. Wypełnić należy taką ilość żelazny pręt, aby w rurze nie było wolnego miejsca. Potem zamknij drugi koniec rury jeszcze jednym adapterem.
5
Przystąpić do produkcji cewki indukcyjnej. W tym celu nawiń plastikową rurę эмалированным miedzianym przewodem: zrobić trzeba 80-90 zwojów.
6
Teraz podłącz urządzenie do instalacji grzewczej, wlać wodę i podłącz do uzwojenia spawania falownik. Po tym włącz pompę, który by zapewniał wymusić obieg wody w instalacji grzewczej.
Należy zwrócić uwagę
W żadnym przypadku nie należy włączać indukcyjny grzałka bez wody! Z powodu zbyt wysokiej temperatury wewnętrznej (od rozgrzanych kawałków pręt żelaza) rury z tworzyw sztucznych roztopi.

Porada
Dla organizacji automatycznej regulacji temperatury wody trzeba w przepaść linii zasilania falownika podłączyć termostat i czujnik temperatury umieścić na myśli (jest to konieczne w celu ułatwienia procesu kontroli temperatury wody).

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *