Jak naprawić spawania falownik

Spawalnicze falowniki są powszechnie stosowane w celu uzyskania stałego prądu i odwrócić go na sygnał wysokiej częstotliwości, co jest potrzebne do tworzenia kontrolowanych warunków spawania elektrycznego. Takie urządzenia znalazły zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale i amatorów, zajmujących się spawaniem konstrukcji stalowych. W przypadku wykrycia małych problemów falownika można je rozwiązać własnymi siłami.

Jak naprawić spawania falownik

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – tester;
  • – odkurzacz;
  • – miękki pędzelek;
  • – lutownica lub stacja lutownicza.

Instrukcja

1
Zapoznać się z budową oraz zasadą działania do spawania falownika. Pierwszy jego niezbędny składnik – prostownik, przekształcanie napięcia zmiennego na prąd stały. Zasilanie wygładzane filtrem sieciowym i wchodzi na транзисторную schemat, formacyjne, jednofazowe napięcie o wysokiej częstotliwości.Blok układu sterowania reguluje pracę kluczy przez sygnały sprzężenia zwrotnego prądowego i napięciowego, tłumacząc falownik z jednego trybu pracy w drugi. W spawalnictwie transformatorze napięcie spada, a następnie prostuje się blokiem zaworów i serwowane jest na elektrodzie.
2
Zdejmij pokrywę obudowy falownika i odpowietrzyć go zwykłym odpadem odkurzaczem. Następnie wyczyścić trudno dostępne miejsca na sucho miękką szczotką.
3
Zacznij naprawę od sprawdzenia obwodu wejściowego. Sprawdź, czy podawane jest zasilanie do urządzenia. W przypadku napięcia wejściowego sprawdzić moduł zabezpieczenia przed zwarciem. W razie potrzeby wymienić wydany awaria bezpieczeństwa element.
4
Sprawdź czujnik temperatury i system kontroli napięcia zasilającego. Porównaj zmierzone wartości z tymi, które podane są w instrukcji obsługi. W przypadku awarii czujnika temperatury należy przeprowadzić jego wymianę.
5
Sprawdź organy robocze urządzenia. W przypadku wykrycia widocznych oznak złego lutowania lub brązowienie montażu sprawdź odpowiednich obwodów falownika testerem. Zły kontakt może spowodować przegrzanie, a w konsekwencji uszkodzenie mienia. Napraw zauważone usterki: пропаяйте połączenia dokręcić złącza разболтавшиеся.
6
W przypadku przylegania elektrody, niestabilnego spalania łuku lub rozprysku wybrać elektrody. Ustaw prąd. Sprawdź również przekrój i długość przewodu falownika, porównując je z danymi z dokumentacji technicznej. W przypadku rozbieżności, należy wymienić kabel.
7
Jeśli w trakcie pracy zapalił wbudowany wskaźnik przeciążenia, to świadczy o przekroczeniu czasu trwania obciążenia, co prowadzi zwykle do przegrzania i poronienia wyłączenie urządzenia. W takim przypadku należy odłączyć urządzenie sami i dajcie falownika do ostygnięcia. Po obniżeniu temperatury urządzenia kontynuować pracę, utrzymanie temperatury.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *